piątek, 12 lipca

Zajezdnia autobusowa jednak nie powstanie w Szopienicach ani w Dąbrówce Małej

Wiceprezydent Miasta Bogumił Sobula na ostatniej sesji rady miejskiej przeprosił za wprowadzenie mieszkańców w błąd i zaprzeczył, jakoby w Dąbrówce Małej planowano budowę zajezdni autobusowej PKM Katowice. Taka zajezdnia nie powstanie też w Szopienicach. Wcześniej władze informowały, że rozważają kilka lokalizacji dla budowy nowej zajezdni autobusowej, w tym tereny przy ul. W. Siwka i ul. Krakowskiej/ul. Lwowskiej.

Miasto pod koniec stycznia informowało, że rozważane są różne lokalizacje na terenie miasta nowej zajezdni autobusowej PKM Katowice. Chodziło o teren przy ul. Krakowskiej, a także przy ul. Lwowskiej, w dzielnicy Szopienice. Wskazywano także tereny w Dąbrówce Małej, przy ul. ks. Wiktora Siwka oraz przy ul. Obroki. O sprawie pisaliśmy w poprzednim numerze Miesięcznika Roździeńskiego.

Zaniepokojeni mieszkańcy zasypali urząd miejski pytaniami o dokładną lokalizację inwestycji. Pojawiły się też głosy sprzeciwu. Ostatecznie na sesji rady miejskiej wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula przyznał, że było to wprowadzenie w błąd mieszkańców. Zaznaczył, że obecnie jedyną rozważaną lokalizacją jest teren przy ul. Obroki.

Wiceprezydent powtórzył swoje zapewnienia w piśmie z 20 lutego br.: „Obecnie jedyną wstępnie braną pod uwagę lokalizacją usytuowania bazy PKM Katowice Sp. z o.o. jest teren przy ul. Obroki w Katowicach, gdzie właścicielem gruntu jest Skarb Państwa – w zarządzie Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. z siedzibą w Bytomiu. Teren ten jest rozległy i nie koliduje z innymi inwestycjami w tym rejonie. Zarząd PKM Katowice Sp. z o.o. zgłosił akces nabycia tego terenu z przeznaczeniem pod budowę nowej bazy autobusowej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *