czwartek, 18 lipca

Jest przetarg na projekt drogi rowerowej z Dąbrówki i Burowca do osiedla Borki

Borki – fot. O. Kosma

Władze Katowic ogłosiły przetarg na wykonanie projektu drogi rowerowej, która połączy Dąbrówkę Małą, przez Burowiec, z osiedlem Borki. Chodzi o zapowiadane od dawna połączenie, które poprowadzi m.in. wzdłuż ul. Hallera, obok budowanego właśnie basenu.

Przetarg nieograniczony dotyczy wykonania usług projektowych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Katowicka Infrastruktura Rowerowa” – połączenie ul. Konnej z ul. Techników i al. Niepodległości oraz trasą rowerową nr 5. Chodzi o dokumentację projektową dla drogi rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, tj. projekt budowlany, projekty wykonawcze, przedmiar robót. Konieczne będzie, by wykonawca dokumentacji uzyskał wszelkie uzgodnienia i decyzje dla tej inwestycji.Firmy chętne do złożenia ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mogą to zrobić do 5 marca br. w Wydziale Inwestycji Urzędu Miasta Katowice przy ul. Warszawskiej 4.

Różne warianty przebiegu proponowano już w 2017 roku. Obecna koncepcja różni się od pierwotnej, przedstawionej w marcu 2017 roku. Pierwsze plany wzbudziły mieszane uczucia mieszkańców, którzy sugerowali, by drogi nie prowadzić wzdłuż ulicy gen. J. Hallera, poprzez niebezpieczny węzeł drogowy tej ulicy z aleją W. Roździeńskiego.Wtedy też, Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rada dzielnicy), Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca oraz grupa „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” proponowały, by drogę rowerową poprowadzić wzdłuż torów kolejowych, pomiędzy torami a ogródkami działkowymi (pisaliśmy o tym tutaj). Dziś w tym miejscu znajduje się zabłocona ścieżka, łącząca rejon kościoła parafialnego i starego dworca kolejowego w Dąbrówce Małej z osiedlem Przedwiośnie.

Ostatecznie władze Katowic przystały na propozycję, by droga w tym rejonie biegła wzdłuż torów. Z kolei inny przebieg ma na dalszym odcinku, gdyż będzie prowadzić wzdłuż ul. gen. J. Hallera, następnie ul. Siewną lub ul. Wandy, a dalej wzdłuż ul. J. Korczaka, aż do osiedla Borki.Połączy zatem rejon basenu miejskiego z terenami rekreacyjnymi stawów Borki-Morawa-Hubertus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *