niedziela, 21 kwietnia

Przy ul. Miedzianej powstanie centrum logistyczne Panattoni

fot. Panattoni

W rejonie ul. Miedzianej i al. W. Roździeńskiego powstanie centrum logistyczne City Logistics Katowice, którą wybuduje firma Panattoni. Centrum będzie się składać z czterech obiektów, które zlokalizowane będą za zabudowaniami McDonald’s-a i Carrefoura.

Chodzi o 14,4-hektarowy grunt, na którym powstanie centrum logistyczne o docelowej powierzchni prawie 70 000 metrów kwadratowych. Prace mają rozpocząć się jeszcze w 2020 roku.W pierwszej fazie mają zostać zbudowane dwie hale o powierzchni 6 785 i 21 359 metrów kwadratowych.

City Logistics Katowice obejmuje cztery budynki klasy A przeznaczone do magazynowania i lekkiej produkcji. Dedykowany jest głównie najemcom, którzy kładą nacisk na logistykę ostatniej mili. Część magazynowa projektu to nowoczesna powierzchnia z dostępem do doków i wjazdem z poziomu “0”, z możliwością wydzielenia mniejszych modułów. Powierzchnie biurowe mogą być również elastycznie dostosowane do potrzeb najemców. Tak jak inne obiekty Panattoni, projekt certyfikowany jest w systemie „BREEAM” – zapowiada w oświadczeniu firma Panattoni.

Dojazd do obiektów będzie odbywał się ulicą Miedzianą. Inwestor wskazuje na zalety lokalizacji,
a więc położenie w północno-wschodniej części Katowic, przy drodze ekspresowej S86 (al. W. Roździeńskiego), w odległości 5 km od autostrady A4 i 4 km od ścisłego centrum miasta.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *