środa, 19 czerwca

Mieszkańcy wspierają odbudowę kiosku warzywnego w Dąbrówce Małej

W nocy z 19 na 20 stycznia br. kiosk, gdzie sprzedawane były warzywa i owoce, został według wstępnych relacji podpalony przez nieznanych sprawców. Obiekt mieści się tuż przy budynku dawnego ratusza, a obecnie przychodni lekarskiej przy ul. gen. H. Le Ronda 16 w dzielnicy Dąbrówka Mała.

Na miejscu pożaru pojawiły się dwa wozy strażackie, a w sumie z ogniem walczyło 7 strażaków. Działania na miejscu trwały prawie 4 godziny. Nikomu nic się nie stało. Do pożaru doszło przed godziną 2.00. Strażacy otrzymali zgłoszenie dokładnie o godzinie 1.41. Pilną sprawą jest teraz odbudowa kiosku. Tematem zainteresowali się mieszkańcy, chcący pomóc właścicielom (dla których to jedynie źródło utrzymania). Na portalu zrzutka.pl została założona zbiórka na ten cel. Inicjatorzy chcą zebrać 20 000 złotych w ciągu 90 dni.

Oddolną inicjatywą lokalnych społeczników chcielibyśmy wesprzeć działania pomagające w odbudowie tego sklepiku. Chyba każdy mieszkaniec naszej dzielnicy zajrzał tam choć jeden raz – kupując owoce i warzywa,  spotykając swego sąsiada. Inicjatywa jest – jak piszemy – oddolna, zbieramy cały czas informacje o głównych potrzebach pogorzelców. Zapewne będą to potrzeby związane z odbudową samego lokalu jak i zakupem podstawowych narzędzi jak kasa fiskalna, waga elektroniczna. Prosimy o każdą pomoc, która umożliwi właścicielom wznowienie działalności kiosku. W pomoc zaangażowani są członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca oraz radni naszej Rady Dzielnicy. Będziemy starali się na bieżąco informować o postępach w działaniu oraz potrzebach – zaznaczają inicjatorzy zbiórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *