wtorek, 28 maja

Skwer w Szopienicach uzyskał imię Prittwitza

fot. Archiwum Parafii Ewangelickiej

Rada Miasta Katowice w dniu 24 października br. nadała nazwę skwerowi w Szopienicach. Chodzi o niedawno zmodernizowany teren przy ul. Obrońców Westerplatte, pomiędzy budynkami 15, 13, zabudowaniami dawnego browaru i ogrodzeniem parafii ewangelickiej). Plac usytuowany jest na działkach nr 1084/18 i 1152/18, będących własnością Miasta.

Na patrona zaproponowano Ernesta Prittwitza – roździeńskiego urzędnika i dobroczyńcę tutejszego kościoła luterańskiego. O uhonorowanie jego osoby poprzez nadanie jej imienia placowi w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte zwrócił się do Przewodniczącego Rady Miasta Katowice w czerwcu br. proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice przychyliła się do przedmiotowego wniosku. Propozycję poparła też Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec.

Warto dodać, że już wcześniej Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec wśród potencjalnych osób do uhonorowania nazwą ulicy lub placu wskazywała między innymi właśnie Ernesta von Prittwitza. Uchwałę nr XIII/286/19, nadającą nazwę „Skwer Ernesta Prittwitza”, Rada Miasta Katowice podjęła na swojej sesji jednogłośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *