sobota, 18 maja

Konsultacje w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu w Szopienicach i Burowcu

Prezydenta Miasta Katowice zarządzeniem nr 612/2019 z dnia 29 października 2019 r. uruchomił konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu na terenie Szopienic i Burowca.

Konsultacje społeczne mają na celu zebranie opinii mieszkańców odnośnie do zgłaszanych do urzędu propozycji ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice – Burowiec. Zmiany w przepisach polegałyby na wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach między godz. 22.00 a 6.00 rano.

Spotkanie ws. ograniczenia sprzedaży alkoholu w godz. 22-6, fot. M. Malina

28 listopada w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Katowicach-Szopienicach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Miasta Katowice. Urzędnicy przedstawili zgromadzonym mieszkańcom i kilku przedsiębiorcom proponowane zmiany. W przeciwieństwie do przedsiębiorców, którzy optowali za wprowadzeniem ograniczenia w godz. 24-5, zgromadzeni na sali mieszkańcy poparli ideę wprowadzenia „nocnej prohibicji” w godz. 22-6. Na spotkaniu pojawiła się również podinsp. Renata Hałabuda, komendant V Komisariatu Policji wraz z kilkoma dzielnicowymi.

UWAGA!

Do 11 grudnia br. możemy wyrazić swoje zdanie na ten temat i wziąć udział w konsultacjach społecznych. Wystarczy wejść na stronę www.katowice.eu/Konsultacje/Strony/prohibicja-Szopienice-Burowiec.aspx i wypełnić formularz. Można zrobić to też stacjonarnie w filiach miejskiej biblioteki publicznej w Szopienicach i Burowcu w godzinach pracy bibliotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *