piątek, 19 kwietnia

Stowarzyszenie „Węgielek” przejmuje budynek po Gimnazjum nr 11 przy ul. Deszczowej 14

Szkoła przy ul. Deszczowej 11, fot. M. Bulsa

W czerwcu br. władze Katowic przekazały obiekt po dawnym Gimnazjum nr 11 przy ul. Deszczowej 14 na rzecz Stowarzyszenia „Węgielek”, które uruchomi w budynku szkołę dla chłopców „Kuźnica”. Nowa placówka będzie działać od 1 września br.

Chodzi o nieruchomość położoną przy ul. Deszczowej 14, zabudowanej obiektami dawnego Gimnazjum nr 11 (działki nr 589/8, 592/6, 595/5, 641/5). W związku z wygaszeniem oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 45, władze Katowic stwierdziły, że koniecznym jest przejęcie i zagospodarowanie budynku przy ulicy Deszczowej 14. Zdecydowano o wyznaczeniu nieruchomości do wydzierżawienia na cele edukacyjne. Możliwość wydzierżawienia ww. nieruchomości został przez Miasto Katowice upubliczniony 30 kwietnia br. w wykazie nieruchomości wyznaczonych do dzierżawy. Zainteresowanie dzierżawą wykazało Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny „Węgielek”, z którym zawarto umowę dzierżawy obowiązującą od 22 czerwca br.

Stowarzyszenie „Węgielek” uruchomi w budynku przy ul. Deszczowej 14 Szkołę Podstawową dla chłopców pod nazwą „Kuźnica”. Jak czytamy na stornie internetowej stowarzyszenia „Kuźnica” jest niepubliczną szkołą podstawową dla chłopców, której misją jest „wspieranie rodziców w intelektualnym, moralnym, fizycznym i duchowym wzrastaniu ich synów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *