czwartek, 18 lipca

„Scena za szybą” powstaje na osiedlu Przedwiośnie

fot. Fundacja Konsek Kultury

W październiku ubiegłego roku władze Katowic ogłosiły 11. edycję konkursu „Lokal na kulturę”. Wybrano trzech najemców. Jednym z nich jest Fundacja Konsek Kultury, która będzie korzystać z lokalu przy ul. Przedwiośnie 4a. Fundacja będzie prowadzić projekt „Scena za szybą”, w ramach którego będą odbywać się koncerty, wernisaże i pokazy filmowe. W lokalu powstaje mini studio nagrań oraz kawiarnia.

Jak podaje sama fundacja, projekt „Scena za szybą” kierowany jest głównie do artystów-muzyków, którzy poszukują przestrzeni, w której mogliby prowadzić próby. Chodzi też o organizację własnych koncertów muzyki kameralnej. Fundacja zakłada, że docelowo będzie organizować minimum dwa koncerty w miesiącu, a ceny biletów dla publiczności będą symboliczne lub bezpłatne. Przewidziano również koncerty i wydarzenia dla dzieci.

Kolejnym ważnym punktem w naszej działalności będzie organizacja kursów bądź warsztatów muzycznych przeznaczonych dla uczniów. Warsztaty sztuki improwizacji, muzyki współczesnej czy też dawnej są praktycznie nieobecne we współczesnym systemie edukacji artystycznej (na poziomie szkół I i II stopnia). Scena za szybą ma być miejscem, gdzie sztuka nie będzie ograniczała się tylko do prezentowania stricte klasycznego sznytu wykonawczego – przekonują władze Fundacji Konsek Kultury.

Fundacja chce, by „festiwal otwarcia” lokalu odbył się w długi weekend 20-23 czerwca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *