niedziela, 14 kwietnia

Utwardzono drogę do garaży na osiedlu Przedwiośnie (przedłużenie ul. Pogodnej)

Na nasz wniosek katowicki Miejski Zarząd Ulic i Mostów (MZUiM) utwardził około 80 metrów drogi dojazdowej, będącej przedłużeniem ulicy Pogodnej, na osiedlu Przedwiośnie.

Nasza redakcja już pół roku temu zwróciła się do Urzędu Miasta Katowice i Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów (MZUiM) z prośbą o utwardzenie drogi dojazdowej do garaży (m.in. pismem l.dz. 53/2014 z dnia 22 maja 2014 r. oraz pismem l.dz. 109/2014 z 3 września 2014 r.), o którą wnioskowali zmotoryzowani mieszkańcy osiedla. 1 grudnia 2014 r. droga została utwardzona i wyrównana destruktem asfaltobetonowym.

Droga ta była w bardzo złym stanie technicznym, istniały dziury, mogące powodować poważne uszkodzenia pojazdów, a w czasie deszczu miejsce to zamieniało się w błotnisty teren. Utrudniało to poruszanie się zarówno pojazdom jak i pieszym. Trakt ten stanowi także przejście dla osób, idących do garaży lub schodów, prowadzących do chodnika przy al. Walentego Roździeńskiego i wiaduktu nad torami kolejowymi. 

Mamy nadzieję, że po wykonaniu ww. prac przez MZUiM, sytuacja ta zmieni się na lepsze, choćby na jakiś czas. Utwardzenie tej drogi jest efektem starań mieszkańców osiedla, którzy zebrali podpisy m.in. pod projektem utwardzenia tej drogi, zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego 2015 (projekt nie przeszedł weryfikacji formalnej, co mieszkańców jednak nie zniechęciło do dalszego działania na rzecz utwardzenia tej drogi).

Fot.: Paweł Maziarz

DSCF0050-ed

DSCF0055-ed

DSCF0053-ed

1 komentarz

  • Walleo

    brawo dla mieszkańców! ja jestem z Sosnowca i niestety mamy podobną sytuację, ale dojazdowa droga jest w części gminy, w części osoby prywatnej (wiem, że to nonsens). mamy użytownie, ale niestety jest kłopot z utwardzeniem (a wydaje się, że wszyscy się muszą zgodzić na utwardzenie, tak wyczytaliśmy: http://www.eporady24.pl/utwardzenie_drogi,pytania,8,112,7030.html) współwłaściciel nie chce, no i dojeżdżamy do parkingu przez błoto :/ taka Polska właśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *