środa, 22 maja

Pierwsza sesja Rady Miasta Katowice. Wybrano przewodniczącą Rady Miasta

1 grudnia odbyła się  I sesja Rady Miasta Katowice VII kadencji. Podczas posiedzenia radni odebrali zaświadczenie o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano również przewodniczącą Rady Miasta. Zgłoszono dwie kandydatury: Krystyny Siejnej i Barbary Wnęk z PO. Za byłą wiceprezydent opowiedziało się 18 radnych, za Wnęk – 7. W skład obecnej Rady Miasta wchodzą 4 kluby: 12 mandatów ma Forum Samorządowe i Piotr Uszok, 8 – PO, 6 – PiS i 2 – RAŚ.

Zobacz kim jest nowa Przewodnicząca Rady Miasta

herb1

herb2

herb3

Nasz Radny Tomasz Rokicki
Nasz Radny Tomasz Rokicki

Kim jest nowa Przewodnicząca Rady Miasta?

siejnaKrystyna Siejna urodziła się i mieszka w Katowicach Podlesiu. Jest mężatką, ma dwie córki Magdalenę i Annę.

Ukończyła Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Wydział Chemiczny, a następnie kierunek Inżyniera Materiałowa na Politechnice Śląskiej.

W 1998 roku ukończyła amerykańsko – polskie studia podyplomowe z zakresu przyjaznej dla środowiska restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, a w roku 2005 europejskie studia podyplomowe z zakresu programów strukturalnych UE.

Do czasu powołania w 2002 roku przez Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka na stanowisko zastępcy prezydenta pracowała w ZN PW REMAG jako główny inżynier ds. technicznego przygotowania produkcji.

Od 1992 roku była członkiem Rady Samorządowej Podlesia, a od 1993 roku jej przewodniczącą.
W kadencji 1998 – 2002 była radną Rady Miejskiej Katowic, przewodniczącą Komisji Gospodarki Komunalnej, oraz członkiem Komisji Skarbu i Komisji Rozwoju. Została ponownie wybrana do Rady Miasta Katowice IV kadencji (2002-2006), V kadencji (2006-2010) i VI kadencji (2010-2014)  i każdorazowo została powołana  na zastępcę prezydenta.

Oprócz pracy zawodowej interesuje się historią, szczególnie bliskie jej są losy wybitnych postaci związanych z regionem. W wolnych chwilach chętnie czyta książki sensacyjno-naukowe (sensacja polityczna, medyczna), podróżuje i hoduje kwiaty w ogrodzie.

Fotografia oraz biogram Krystyny Siejnej pochodzą ze strony: http://bip.um.katowice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *