sobota, 20 lipca

Nowa strona internetowa MPGK Katowice przypomni o terminie odbioru odpadów

 

Harmonogram odbioru odpadów z generatorem pliku do kalendarza, formularz do elektronicznego zgłaszania odbioru kontenerów i worków typu big bag oraz przyjazny informator o zasadach  ickiego MPGK.

–Nowa witryna spółki, to wyjście naprzeciw mieszkańcom oraz ich potrzebom. Codziennie odbieramy wiele telefonów z pytaniami o kwestie istotne dla katowiczan. Można je było znaleźć także na naszej poprzedniej stronie, ale teraz będzie to możliwe szybciej i bardziej intuicyjnie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą załatwianie bieżących spraw. Zależało nam na tym, aby dodać do strony praktyczne funkcje, usprawniające korzystanie z naszych usług –mówi Robert Potucha, wiceprezes katowickiego MPGK.

Wśród takich nowości, przygotowanych z myślą o mieszkańcach, jest harmonogram wywozu odpadów z generatorem pliku do kalendarza na smartfonie lub komputerze. Dzięki temu urządzenie z wyprzedzeniem przypomni o tym, że już czas, aby wystawić pojemniki czy worki z odpadami.

Kolejną nowością na stronie jest specjalnie zaprojektowany formularz do zgłaszania odbioru worków big bag. Każdy właściciel nieruchomości jednorodzinnej lub posiadacz czy użytkownik lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej, po okazaniu wymaganych dokumentów oraz po opłaceniu kaucji, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami, może pobrać jednorazowo w ciągu roku kalendarzowego dwa takie worki na odpady budowlane lub poremontowe pochodzące z gospodarstw domowych. Tym razem już elektronicznie, bez potrzeby ponownego przychodzenia do biura obsługi klienta MPGK lub dzwonienia, będzie można umówić ich odbiór. Za pośrednictwem formularza można także zgłosić konieczność odbioru płatnych kontenerów.

Na nowej stronie internetowej można zatem znaleźć rozbudowany dział edukacyjny, w którym zasady segregacji są dokładnie omówione. Dodatkowo znalazły się tam instruktaże w formie wideo i porady na temat tego, jak w prosty sposób prowadzić segregację w swoim domu, dlaczego jest to ważne dla nas wszystkich oraz jakie są konsekwencje spalania śmieci.

Nowa strona MPGK Katowice dostępna jest już pod adresem www.mpgk.com.pl.

UMK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *