sobota, 20 lipca

Na sygnale – lipiec-sierpień 2020

Pożar pustostanu w Dąbrówce Małej

4 czerwca doszło do pożaru pustostanu na ulicy Strzelców Bytomskich w Dąbrówce Małej. Dyżurny straży pożarnej skierował na miejsce zastęp OSP Dąbrówka Mała oraz dwa zastępy z JRG 1 Katowice. Pożarem objęte było jedno z pomieszczeń w dwukondygnacyjnym budynku. W pożarze nikt nie ucierpiał

Pożar samochodu ul. Siwka

We wtorek 9 czerwca w godzinach popołudniowych doszło do pożaru samochodu osobowego na ulicy Siwka w Dąbrówce Małej. Na miejsce skierowano dwa zastępy strażaków OSP z Dąbrówki Małej i Szopienic. Jeszcze przed przyjazdem strażaków udało się ugasić pożar, a przybyli na miejsce strażacy tylko go dogasili. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Długa plama oleju na Burowcu

W dniu 11 czerwca około godziny 13:45 straż pożarna w Katowicach otrzymała zgłoszenie o plamie oleju na ulicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Szopienice. Po przyjeździe na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził zasadność zgłoszenia – plama oleju ciągnęła się po obu pasach jezdni na ulicy Hallera oraz Milowickiej, łącznie 8 km. KDR poprosił o dodatkowe siły i środki. Na miejsce skierowano zastęp OSP Kostuchna. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i usunięcie plamy oleju. Dowódca akcji w czasie działań dodatkowo poprosił o dowiezienie neutralizatorów. Działania trwały 2,5 h.

Pożar śmieci na osiedlu Morawa

19 czerwca około godziny 19 doszło do pożaru śmieci na osiedlu Morawa. Po dotarciu na miejsce zastępu OSP Szopienice strażacy ustalili, że pali się metalowy kontener do segregacji śmieci. Zadaniem zastępu OSP było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie przez strażaków ubranych w aparaty powietrzne jednego prądu wody w natarciu na palący się kontener. Po ugaszeniu zarzewia ognia zostały zlokalizowane przy użyciu kamery termowizyjnej i dogaszone.

Kolizja drogowa na ul. Pod Młynem

W dniu 22 czerwca przed godz. 20 dyżurny straży pożarnej w Katowicach zadysponował zastęp OSP Szopienice do kolizji drogowej na zjeździe z DK86 na ulicę Pod Młynem. Po dotarciu na miejsce dowódca akcji stwierdził kolizje dwóch pojazdów. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Zadaniem straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów oraz sorpcja wycieku płynów eksploatacyjnych.

Pożar śmieci ul. Zamenhofa

W dniu 10 lipca około godziny 23.40 doszło do zapalenia się śmieci przy ulicy Zamenhofa. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Katowice i OSP Szopienice. Strażacy ugasili pożar jednym prądem wody, a ich działania trwały 30 minut.

Wypadek na Leśnego Potoku

W dniu 10 lipca doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Leśnego Potoku i Grodowej. W wyniku zderzenia 1 osoba została lekko poszkodowana, jej obrażenia nie wymagały przewiezienia do szpitala. Do wypadku skierowano trzy zastępy straży pożarnej, które miały za zadanie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, oraz uprzątnąć płyny i elementy karoserii z jezdni.

Pożar samochodu ul. Zamenhofa

W sobotę 11 lipca doszło do pożaru porzuconego samochodu w pobliżu placu zabaw na ulicy Zamenhofa. Z pożarem walczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Porzucony Fiat spłonął doszczętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *