sobota, 20 kwietnia

Dewastacje elewacji budynków na Burowcu

W ostatni weekend maja dokonano dewastacji kilkunastu budynków na terenie Burowca, w tym zabytkowych kamienic. Mieszkańcy zgłosili sprawę policji, która podjęła czynności w tej sprawie. Kibolskie napisy to efekt „wojny” prowadzonej między kibolami GKS-u Katowice
i Ruchu Chorzów.

Jednego dnia dewastacji uległo kilkanaście budynków. Sprawców nagrały kamery, a mieszkańcy sami udostępnili nagrania z dewastacji w portalu społecznościowym oraz przesłali je szopienickiemu komisariatowi policji. Jedni ze sprawców rysowali symbole Ruchu Chorzów i odwrócone symbole GKS-u Katowice, a do tego liczne „przyrodzenia” na elewacji budynków. Po kilku godzinach odpowiedziano podobnymi napisami z tym, że z odwróconymi symbolami Ruchu Chorzów.

Do zniszczenia elewacji budynków doszło w okolicach ulic Wandy, gen. Józefa Hallera, Obrońców Westerplatte, Janusza Korczaka, Siewnej oraz Konnej. Zniszczono elewacje zabytkowych kamienic, popisano mury oraz wejścia do garaży. „Mamy dość robienia z naszej dzielnicy getta” – mówi jedna z mieszkanek, którą zszokowały wydarzenia. Już w niedzielę zarządcy budynków dokonali pierwszych zgłoszeń wandalizmów oraz pierwszych napraw.

Artykuł na podstawie materiału infokatowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *