niedziela, 20 czerwca

Dewastacje elewacji budynków na Burowcu

W ostatni weekend maja dokonano dewastacji kilkunastu budynków na terenie Burowca, w tym zabytkowych kamienic. Mieszkańcy zgłosili sprawę policji, która podjęła czynności w tej sprawie. Kibolskie napisy to efekt „wojny” prowadzonej między kibolami GKS-u Katowice
i Ruchu Chorzów.

Jednego dnia dewastacji uległo kilkanaście budynków. Sprawców nagrały kamery, a mieszkańcy sami udostępnili nagrania z dewastacji w portalu społecznościowym oraz przesłali je szopienickiemu komisariatowi policji. Jedni ze sprawców rysowali symbole Ruchu Chorzów i odwrócone symbole GKS-u Katowice, a do tego liczne „przyrodzenia” na elewacji budynków. Po kilku godzinach odpowiedziano podobnymi napisami z tym, że z odwróconymi symbolami Ruchu Chorzów.

Do zniszczenia elewacji budynków doszło w okolicach ulic Wandy, gen. Józefa Hallera, Obrońców Westerplatte, Janusza Korczaka, Siewnej oraz Konnej. Zniszczono elewacje zabytkowych kamienic, popisano mury oraz wejścia do garaży. „Mamy dość robienia z naszej dzielnicy getta” – mówi jedna z mieszkanek, którą zszokowały wydarzenia. Już w niedzielę zarządcy budynków dokonali pierwszych zgłoszeń wandalizmów oraz pierwszych napraw.

Artykuł na podstawie materiału infokatowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *