niedziela, 21 lipca

Na sygnale – styczeń 2020

Pożar samochodu na ulicy Wojciecha 

W nocy z 25 na 26 stycznia doszło do pożaru samochodu osobowego Mazda 8 na ulicy Wojciecha. Pożarem objęty był cały pojazd. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Katowice oraz OSP Szopienice. W pożarze nikt nie ucierpiał, okoliczności pożaru bada policja. 

Nocny pożar samochodu na Burowcu

Do kolejnego pożaru samochodu doszło także w nocy z 29 na 30 stycznia. Tym razem spłonął opuszczony od dawna Fiat Panda. W tym pożarze również nikt nie ucierpiał, a z ogniem wałczyły dwa zastępy straży pożarnej.

Zadymienie na klatce schodowej

W dniu 26 stycznia około godziny 17 katowicka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej przy ulicy Ratuszowej. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG 1 Katowice i OSP Szopienice. Przybyli  na miejsce strażacy  dokonali pomiarów tlenku węgla we wszystkich mieszkaniach i sprawdzili je, czy w którymś nie rozwija się pożar. Na szczęście nie występowało żadne zagrożenie.

 NABÓR DO OSP SZOPIENICE

Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach Szopienicach szuka nowych strażaków. Jednostka na początku ogłosiła nabór i szuka ludzi w przedziale wiekowym powyżej 18 lat o dobrym stanie zdrowie i mieszkających maksymalnie 15 km od siedziby OSP. W zamian jednostka zapewnia badania lekarskie, odpowiednie przeszkolenie, wiele atrakcji oraz ochotniczą służbę w zgranym, młodym i ambitnym zespole strażaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *