piątek, 21 czerwca

Na sygnale – czerwiec 2019

Pożar sklepu motocyklowego w Szopienicach

W dniu 11 czerwca w godzinach popołudniowych dyżurny katowickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze sklepu i warsztatu motocyklowego na ulicy Krakowskiej. Na miejsce zadysponowano zastępu z PSP Katowice, OSP Dąbrówka Mała oraz Szopienice. Paliło się jedno z pomieszczeń obiektu. Zadaniem straży pożarnej było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody na palące się pomieszczenie oraz prace rozbiórkowe i dogaszenie sklepu.

 Wypadek na ulicy Lwowskiej

W dniu 17 czerwca w okolicach skrzyżowania ulicy Lwowskiej i Woźniaka doszło do wypadku, w którym zderzyły się 3 pojazdy osobowe. Informacja o wypadku wpłynęła na numer alarmowy 112. Na miejsce skierowano wszystkie służby: policję, zespół ratownictwa medycznego z Szopienice oraz zastęp z OSP Szopienice. W wyniku zdarzenia 1 osoba została poszkodowana i została przewieziona do szpitala.

fot. OSP Szopienice

Kolejne pożary podkładów kolejowych na ulicy Wałowej

fot. OSP Szopienice

Po raz kolejny w ostatnim czasie doszło do pożaru sterty podkładów kolejowych na ulicy Wałowej. Kolejne dwa takie pożary miały miejsce w poniedziałek 1 lipca. Na miejsce kierowano niezwłocznie zastępy z JRG 1, JRG 2 Katowice oraz OSP Szopienice i Dąbrówka Mała. W obu przypadkach działania gaśnicze były czasochłonne i wymagały dużej ilości środka gaśniczego. Policja wraz z SOK poszukuje sprawcy podpaleń.

Wyciek amoniaku z zakładów spożywczych

1 lipca w zakładzie Upfield mieszczący się przy ulicy Kołodziejskiej w wyniku rozszczelnienia instalacji technologicznej doszło do wycieku 100 kg amoniaku. Natychmiast ewakuowano 195 pracowników zakładu, a na miejsce wysłano 9 zastępów straży pożarnej w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z JRG Katowice Piotrowice. Działania straży pożarnej  polegały przede wszystkim na dokonywaniu pomiarów stężenia amoniaku oraz zabezpieczania tych działań. W wyniku wycieku nikt nie został poszkodowany, a także nie było zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *