niedziela, 14 kwietnia

Kazimierz Kutz. Destynacje

fot. M. Malina

Od 30 maja na Placu Kwiatowym katowickiego rynku można oglądać wystawę plenerową poświęconą twórczości filmowej Kazimierza Kutza. Wystawa KAZIMIERZ KUTZ. DESTYNACJE została zrealizowana przez Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach, organizatora cyklu wydarzeń  i pokazów filmowych w ramach projektu „Rok z Kazimierzem Kutzem” i jest jednym z wydarzeń specjalnych towarzyszących pełnej retrospektywie filmów śląskiego reżysera, która od stycznia do grudnia 2019 roku trwa w katowickim kinie Kosmos.

Na wystawie prezentowane są fotosy z dziewiętnastu filmów fabularnych Kazimierza Kutza, począwszy od jego debiutu z 1958 roku – „Krzyża Walecznych”, po ostatni film reżysera – „Pułkownik Kwiatkowski” z 1995 roku. Tematem wystawy jest motyw MIEJSCA w twórczości filmowej śląskiego reżysera rozumiany na wiele sposobów: jako konkretna lokalizacja, miejsce akcji filmu, miejsce w czasie i historii, miejsca przeznaczenia czy przestrzenie. Prezentowanym w układzie chronologicznym zdjęciom towarzyszą opisy, układające się w opowieść o miejscach i ich znaczeniu w twórczości filmowej Kazimierza Kutza.

Wystawę KAZIMIERZ KUTZ. DESTYNACJE na katowickim Rynku można oglądać do 18 czerwca. Później ekspozycja będzie prezentowana w innych miejscach na terenie Katowic i kraju.

(SILESIA FILM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *