niedziela, 16 czerwca

Aktywności sportowe na wolnym powietrzu

Staw Morawa, fot. Stimoroll, Wikimedia

Coraz więcej ludzi zaczyna myśleć o swoim zdrowiu, kondycji, odżywianiu czy aktywności fizycznej. Widać to na każdym kroku, a przede wszystkim we wschodnich dzielnicach Katowic, gdzie znajduje się sporo terenów rekreacyjnych zachęcających do wyjścia z domu.

Zaczniemy od Szopienic, gdzie od kilku lat odbywa się Bieg im. Janusza Sidły, a od ponad roku spotyka się grupa biegowa „Biegamy z Oszczepem”. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o 19.00, a biegacze zbierają się pod Ośrodkiem Sportowym Szopienice wyruszając w podróż po Burowcu, Szopienicach czy też terenach Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Szopienice-Borki”. Na początku tego roku, w związku z uruchomieniem nowego cyklu biegów „W Kręgu Natury”, rozpoczęły się treningi Nordic Walking z instruktorami: Pawłem i Sonią Słupianek, którzy szerzą ideę prawidłowej techniki w tej dyscyplinie. Miłośników tego sportu spotkacie w każdy wtorek o 17.30 przy ul. Brynicy 7. Pierwszą grupą Nordic Walking w Szopienicach były „Szopołazy”, które zapoczątkowali swoje działania w 2013 roku i kontynuują je do teraz, w każdą sobotę.  Jeśli przyjdzie już trochę chłodu i zbliża się zima, to swoje aktywności rozpoczynają Morsy Katowice stacjonujące przy Stawie Morawa. Regularnie morsują i hartują swoje zdrowie w środy i niedziele w okresie morsowania.

Przechodzimy teraz do centralnego miejsca na Burowcu, czyli Skweru Hilarego Krzysztofiaka, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi wybiorą z pewnością bogato wyposażony plac zabaw, nastolatkowie figury i akrobacje na Skate Poincie, a dorośli spacerowanie wśród zielonych alejek. Jeśli mowa już o tym kolorze to zachęcamy do wybrania się na wizytę w Zielonym Zakątku w Dąbrówce Małej, gdzie znajdziecie ukojenie i ciszę, przechadzając się wśród bardzo dobrze zagospodarowanej przestrzeni miejskiej.

Na Nikiszowcu możecie się spotkać ze zwolennikami kolarstwa, a istnieje tam właśnie klub rowerowy Pozytywnie Zakręceni, który regularnie wybiera się na wycieczki rowerowe, a przede wszystkim organizuje Rajd Rowerowy „Na Kole Kole Nikiszu”. W tym roku odbyła się zakończona sukcesem dziesiąta edycja. Przejdźmy teraz do Janowa, gdzie znajdziecie chętnie odwiedzany Ośrodek Wypoczynkowy Bolina, gdzie można przyjemnie spędzić czas z rodzina, grając w piłkę nożną, koszykówkę czy też w ping-ponga.

Warto również przyjechać na Giszowiec, który posiada w swoim sąsiedztwie piękne tereny zielone wokół Ośrodka Rekreacyjno–Wypoczynkowego „Barbara–Janina”, które sprzyjają uprawianiu wielu sportów na świeżym powietrzu. Od niedawna swoje działania w tej dzielnicy rozpoczęła Grupa Biegowa Giszowiec, która spotyka się w każdą sobotę o 8.00 pod Zapiekato. Ponadto odbywają się również cykle spotkań biegowych „Bier Sąsiada i Podź Lotać”.

Na wschodzie Katowic z pewnością sporo się dzieje i to nie wszystko, co może Was tutaj spotkać, jednak zachęcamy do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *