niedziela, 23 czerwca

Na sygnale – kwiecień 2019

Pożar podkładów kolejowych na ulicy Wałowej

fot. 112 Katowice

W dniu 9 kwietnia przy ulicy Wałowej wybuchł pożar podkładów kolejowych ułożonych w stertę. Na miejsce w pierwszej kolejności wysłano dwa zastępy z JRG 1 Katowice. Po dojeździe zastępów PSP zastano stertę całą w ogniu. Dowodzący akcją poprosił o przysłanie dodatkowych zastępów do pomocy. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy z JRG 1 Katowice, zastęp z JRG 2 Katowice, pluton gaśniczy z Sosnowca oraz OSP z Dąbrówki Małej i Szopienic. Po 2 godzinach pożar został ugaszony.

Kolizja drogowa na ulicy Morawa

15 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Morawa i Kantorówny doszło do kolizji samochodu osobowego oraz busa przewożącego młodzież niepełnosprawną. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Na miejsce wysłano zastęp OSP Szopienice do usunięcia skutków kolizji oraz patrol drogówki. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa. Kierowca, który zawinił, został ukarany mandatem.

Spadający tynk z budynku

W dniu 23 kwietnia około godziny 19 dyżurny straży pożarnej otrzymał informację od straży miejskiej, że przy ulicy Morawa 17 odpada tynk z budynku. Na miejsce zdarzenia wysłano zastęp z OSP Szopienice oraz drabinę mechaniczną z JRG 1 Katowice. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zbicie tynku, który mógł jeszcze spaść na chodnik.

Pożar opuszczonego samochodu

fot. 112 Katowice

We wtorek 8 maja doszło do pożaru opuszczonego samochodu marki Opel na parkingu koło placu zabaw przy ulicy Zamenhofa. Na miejscu zdarzenia pracował zastęp z OSP Szopienice oraz policja. W pożarze nikt nie ucierpiał, a okoliczności pożaru bada policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *