sobota, 18 maja

Sezon w UKS Szopienice w pełnej krasie

W każdą niedzielę cztery nasze zespoły (z czego trzy w kategorii U-9 i jedna w U-11) biorą udział w Minimistrzostwach Świata Deichmanna, które organizowane są na obiekcie w Mysłowicach przy Promenadzie. Na załączonej fotografii nasze deichmannowe reprezentacje. Fot. S. Cesarz

Ostatnio pisałem o wiośnie i o powolnym budzeniu się do życia przyrody. W UKS Szopienice nie dość, że już wszystko się obudziło, to nie wygląda na to, żeby kiedykolwiek chciało zasnąć. Ośrodek przy ul. 11-tego Listopada tętni życiem każdego dnia. Od dość wczesnego popołudnia do godzin wieczornych przez cały tydzień na sztucznej murawie Ośrodka Sportowego Szopienice biegają, a właściwie pilnie trenują, zawodnicy naszego klubu.  Prowadzeni przez swoich trenerów szlifują umiejętności piłkarskie, aby w rozgrywkach ligowych zaprezentować się swoim kibicom. Oprócz treningów typowo piłkarskich nasi zawodnicy mają również zajęcia motoryczne prowadzone przez Patrycję Jasińską, a nad bramkarzami czuwa i prowadzi zajęcia doszkalające Karol Koperniak, golkiper pierwszej drużyny.

Wszystkie nasze  drużyny trenują w tygodniu. W weekend przychodzi czas na weryfikację naszych metod szkoleniowych i tego, jak do zajęć przykładają się nasi gracze. To czas konfrontacji z zawodnikami z innych klubów, dzielnic i miast.

W momencie pisanie tego tekstu (koniec kwietnia) na sześć drużyn UKS Szopienice występujących w rozgrywkach ligowych pod egidą OZPN, aż cztery są na pierwszych miejscach w swoich rozgrywkach. To ekipa Juniorów 2001/2002, Młodzików 2005 i Orlików 2007 oraz 2008.  Wszystkie z realnymi szansami na awans do wyższych lig. Wciąż o pozostanie w niezwykle trudnej klasie okręgowej walczą nasi seniorzy, a w środku stawki swoich rozgrywek plasują się trampkarze 2004.

W maju czeka nas spora dawka emocji na boisku w Szopienicach.  Prawdopodobnie zapadną rozstrzygnięcia co do spadków i awansów. A nawet jeśli jeszcze nie, to i tak warto odwiedzić nasze drużyny, gdy będą rozgrywały swoje mecze ligowe.

A. S.

Seniorzy:

5 maja, godz. 15.00 – UKS Szopienice – Górnik Wojkowice

19 maja, godz. 15.00 – UKS Szopienice – Orzeł Miedary

30 maja, godz. 18.00 – UKS Szopienice – Odra Miasteczko Śląskie

Juniorzy:

26 maja, godz. 12.30 – UKS Szopienice – Gwiazda Ruda Śląska

3 czerwca, godz. 9.30 – UKS Szopienice – Stadion Śląski Chorzów

Trampkarze:

5 maja, godz. 12.00 – UKS Szopienice – 1 FC Katowice

12 maja, godz. 12.00 – UKS Szopienice – MKS Mysłowice

26 maja, godz. 12.00 – UKS Szopienice – Pogoń Ruda Ślaska

30 maja, godz. 18.00 – UKS Szopienice – Urania Ruda Śląska

Młodziki:

20 maja, godz. 10.00 – UKS Szopienice – Wawel Wirek

2 czerwca, godz. 12.30 – UKS Szopienice – GieKSa

Orliki 2007:

10 maja godz. 18.00 – UKS Szopienice – APN Siemianowice

21 maja, godz. 18.00 – UKS Szopienice – APN Katowice

31 maja, godz. 18.00 – UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice

Orliki 2008:

20 maja, godz. 9.30 – UKS Szopienice – Lechia Mysłowice

3 czerwca, godz. 9.30 – UKS Szopienice – Victoria Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *