niedziela, 16 czerwca

Projekt „Twój przodek w ulicznej galerii” w Szopienicach

Od kilku tygodni przejeżdżając przez ulicę 1 Maja, możemy obejrzeć stare fotografie przedstawiające Katowiczan w oknach jednego z budynków. Wszystko dzięki projektowi artystyczno-społecznego „Mój przodek w ulicznej galerii”. Zdjęcia, które zdobią okna pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców miasta.

fot. KZGM
fot. KZGM

Spotkaliśmy się z przedstawicielami KZGM Katowice oraz  Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i rozpoczęliśmy współpracę.  Projekt „Twój przodek w ulicznej galerii” będzie miał swój finał również w Szopienicach. W oknach budynku przy ulicy Wiosny Ludów 5 zawisną fotografie przedstawiające mieszkańców Szopienic. Celem akcji jest ożywienie kamienicy, która do tej pory odstraszała swoim wyglądem.

wiosnyludow5

Do 25 sierpnia czekamy na stare zdjęcia z Szopienic i okolic. Skany fotografii można przesłać drogą mailową: redakcja@szopienice.org Podzielcie się z innymi mieszkańcami Katowic Waszymi rodzinnymi historiami uwiecznionymi na często zapomnianych fotografiach. Ten projekt to wspaniała okazja do zatrzymania się na chwilę w tym ruchliwym mieście i przypomnienia sobie o naszych bliskich, którzy tworzyli historię tego miasta.

Projekt ma charakter niekomercyjny.

4 komentarze

  • Wojciech

    Straszyła swoim wyglądem ponieważ miasto wyskoczyło z poronionym pomysłem stworzenia tu muzeum. Ludzi wysiedlono z wyremontowanych mieszkań najemców też apotem okazało się że tu nic nie będzie ! A teraz ruina i kto za ten remont teraz zaplaci? Sami sobie miasto robi syf.

  • Krzysiek

    może by lepiej zrobić z tego mieszkania dla młodych ludzi i zlikwidować parę melin chyba bardziej przydatne niż późniejsze grafiti Ruchu na elewacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *