sobota, 25 maja

Były prezes firmy „Eko-Szop” zatrzymany!

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało byłego prezesa firmy „Eko-Szop”, pod zarzutem nielegalnego składowania i usuwania odpadów niebezpiecznych. Katowicka prokuratura ustaliła, że niektóre z kilkunastu tysięcy ton niebezpiecznych substancji trafiały do gleby lub kanalizacji.

O problemach z firmą „Eko-Szop” pisaliśmy już kilkukrotnie. Zobacz artykuł: Toksyczne odpady w Szopienicach. Kto je posprząta? [ZDJĘCIA]. Jak podaje PAP: Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek poinformowała, że Markowi Kł. przedstawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy kierowania w okresie od maja 2010 do sierpnia 2013 r. zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym składowaniem i usuwaniem odpadów niebezpiecznych, w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi.

„Drugi zarzut dotyczy nielegalnego składowania i usuwania odpadów niebezpiecznych w Katowicach, Mysłowicach i innych miastach woj. śląskiego – między innymi poprzez przyjmowanie odpadów ciekłych i wylewanie ich bezpośrednio do gleby, do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, mieszania odpadów ciekłych ze stałymi i wywożenia ich w nielegalne miejsca” – powiedziała prok. Zawada-Dybek.

Podejrzany przyznał się do drugiego z zarzucanych mu przestępstw, nie przyznał się do udziału w grupie przestępczej. Został aresztowany na 3 miesiące, może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od lutego 2014 r. Oprócz byłego prezesa zarzuty zostały przedstawione 11 osobom.

2 komentarze

  • MAREK

    ODPADY ZLEWANO DO KANALIZACJI DESZCZOWEJ ODPADY ZLEWANO DO KOLEKTORA G NA OCZYSZCZALNI PRZY BAGIENNEJ OCZYSZCZALNIA TA BYLA SPRPAROWANA CZYLI ODPICOWANA NA POKAZ ALE NIE SPELNIALA ZADNYCH WYMOGOW JESZCZE JEDNO CZY ODPOWIEDZIALNOSC PONIOSA TECHNOLOG OCZYSZCZALNI PRZY WOZNIAKA 52 PAN LAMEL ZA NIEGO OCZYSZCZALNIA PRZY BAGIENNEJ ULEGLA CALKOWITEJ DEGRADACJI ZA JEGO CZASU ZLEWANO WSZELKIE ODPADY CHEMICZNE PLYNNE Z TERENU OCZYSZCZALNI PRZY WOZNIAKA 52 NASTEPNIE LAKOTA NIBY PREZES OCZYSZCZALNI PRZY BAGIENNEJ Z KTOREJ ZLEWANO ODPADY BEZ ZADNEJ KONTROLI MOZE CBS ZAINTERESUJE SIE TYMI WSZYSTKIMI LUDZMI KTORZY POD OSLONA PSEUDO EKOLOGII ZATROWALI SRODOWISKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *