czwartek, 20 czerwca

Kolejny etap przebudowy układu komunikacyjnego przy ul. Wiosny Ludów w Szopienicach

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Katowice, wr ramach przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ulicy Wiosny Ludów z ulicami Lwowską, Bednorza i Obrońców Westerplatte (plac Powstańców Śląskich), w związku z koniecznością rozpoczęcia robót na kolejnym odcinku wspomnianego zadania inwestycyjnego, z dniem 26.01.2015 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na odcinku ul. Lwowskiej od ul. Wałowej do ul. Bednorza.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca marca br.

4 komentarze

 • marcin

  No to ładnie jak będzie ruch wahadłowy, w ogóle tego nie wiedze. Korki do samego elbudu oraz selgrosa. Czy Ci drogowcy w ogóle nie mogą raz pomyśleć i zrobić tak: jedna nitkę z Burowca w kierunku Selgrosa puścić ulica walową w dół odwrócić ruch jednokierunkowy i samochody mogły by spokojnie wyjeżdżać na ul Lwowska nie musiały by sie zatrzymywać natomiast ruch od Selgrosa w kierunku Burowca normalnie przez ulice Lwowską do Bednorza po jednej nitce. Wtedy nie będą tworzyły się korki jak przy ruchu wahadłowym . Może szanowna redakcja podsunie taki pomysł drogową.

 • Wojciech

  Za niedługo to zaczniemy latać w drodze z/do Szopienic…
  Tak kuriozalnych objazdów i zamknięć Szopienice nie pamiętają!!!
  Choć zgadzam sie z przedmówcą co do organizacji ruchu!!!

  Proponuję jeszcze odwrócic ruch na ul Olchawy i na ul. M. Wańkowicza i będzie super!!!

 • marcin

  A co to za problem żeby auta tam nie parkowały. Katnorówny dolna była jednokierunkowa już jest dwu kierunkowa. Nawet jak była 1 kierunkowa autobus dał rade jechać tamtędy. Jak są robione jakieś wycieczki z kościoła to na Wałowej zawsze się autobusy zatrzymują. Jeśli się che to się wszystko da zrobić trzeba pomyśleć tylko, a nie zrobić przystanek na przeciwko biedronki koło budki z kurczakiem. Mistrzostwo świata, jestem ciekawy jak będą wjeżdżać dostawy do biedronki i na parking jak na przeciwko stanie autobus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *