piątek, 21 czerwca

KZK GOP: Od poniedziałku ul. Wiosny Ludów będzie wyłączona z ruchu. Zmiany w komunikacji

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przebudową torowiska tramwajowego w ul. Wiosny Ludów w Katowicach Szopienicach (odcinek od skrzyżowania z ul. Przelotową do skrzyżowania z ul. Ratuszową) od 5 maja 2014 r. (poniedziałek) do odwołania wprowadza się nowy rozkład jazdy linii autobusowej nr 70 oraz autobusowej komunikacji zastępczej, tj. linii nr: T-14 oraz 914.

Kierunek do ul. Morawa, Borek i Mysłowic:

Autobusy linii nr: 70, T-14 i 914 po obsłudze przystanku „Szopienice Kościół” skierowane zostaną ulicami: Obrońców Westerplatte, Brynicy, Morawa, Kantorówny, Zamenhofa do ul. Przelotowej, z której dokonają włączenia na swoje rozkładowe trasy.

Kierunek do Szopienic:

Autobusy linii nr 70 po obsłudze przystanku „Szopienice Szpital Geriatryczny” skierowane zostaną ulicami: Brynicy, Bednarską, Obrońców Westerplatte, Bednorza do włączenia na swoją rozkładową trasę na przystanku „Szopienice Kościół”. Autobusy tej linii w kierunku Szopienic nie będą obsługiwać przystanków: „Szopienice Osiedlowa” i „Szopienice Dwór”.

Autobusy linii nr 914 po obsłudze przystanku „Szopienice Pętla” skierowane zostaną ulicami: Przelotową, Morawa, Obrońców Westerplatte, Bednorza do włączenia na swoją rozkładową trasę na przystanku „Szopienice Kościół”.

Autobusy linii T-14 w kierunku do Szopienic kursować będą bez zmian.

W związku z ww. organizacją przejazdów nastąpi zmiana lokalizacji przystanku autobusowego „Szopienice Dwór”. Stanowisko tego przystanku dla kierunku do ul. Morawa i Mysłowic usytuowane zostanie przy ul. Zamenhofa w rejonie skrzyżowania z ul. Przelotową (obsługa przez wszystkie linie nr: 70, T-14 i 914) natomiast stanowisko do Szopienic usytuowane zostanie przy ul. Przelotowej w rejonie skrzyżowania z ul. Zamenhofa (obsługa przez linie nr 914).

Źródło: http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-katowice-wyaczenie-ruchu-koowego-w-ul-wiosny-ludow-w-szopienicach-dotyczy-linii-autobusowych-nr-70-914-i-t-144483.html

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *