sobota, 18 maja

AZS: Najlepsza ósemka w Pucharze Polski

Pierwsza niedziela kwietnia to dla zawodników AZS-u Uniwersytet Śląski Katowice czas zmagań w ćwierćfinale Pucharu Polski. W stawce zostało już tylko 8 najlepszych drużyn, a przeciwnikiem akademików będzie GAF Jasna Gliwice, która pierwszy mecz rozegra przed własną widownią.

Weekend przerwy w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy nie będzie czasem odpoczynku i relaksu. W ćwierćfinale Pucharu Polski zostały już tylko uznane marki w krajowym futsalu, z których każda ma wielką chęć na zdobycie cennego trofeum. Przeciwnik AZSu, GAF Jasna Gliwice to świetnie spisujący się beniaminek Futsal Ekstraklasy, w meczach z którym akademicy przegrywali już dwukrotnie. Gliwiczanie zajmują obecnie sensacyjne, piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w ostatnich meczach prezentowali bardzo efektowny i skuteczny futsal. Ich passa zwycięstw rozpoczęła się w połowie lutego i trwa pomimo trudnego terminarza meczów. Wyższość GAFu uznać musieli uznać zawodnicy: Wisły Kraków, Red Devils Chojnice, Chrobrego Głogów, a ostatnio Remedium Pyskowice. W 1/8 finału Pucharu Polski Gliwice bez większych problemów poradziły sobie z Gwiazdą Ruda Śląska i są uznawani za faworytów niedzielnego starcia.

AZS grał ostatnio w kratkę walcząc o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. W minionych tygodniach akademicy zanotowali bolesną porażkę z GKSem Tychy, a także cenny remis z wiceliderem tabeli ze Szczecina. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek wciąż brakuje kilku punktów do bezpiecznego miejsca zajmowanego przez Remedium Pyskowice. Puchar Polski to jednak zupełnie inna historia. Tutaj katowiczanie prezentują się świetnie, a ostatnio odprawili z kwitkiem LKS Strzelec Gorzyczki. Liczą na podtrzymanie dobrej passy również w dwumeczu z GAFem, do którego przystąpią w optymalnym zestawieniu.

Nie jesteśmy faworytem, ale jestem pewien, że potrafimy zaskoczyć naszego przeciwnika. Liczę na dobrą i skuteczną grę moich zawodników – mówi trener AZSu Witold Zając.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

Wisła Krakbet Kraków – Helios Elhurt Białystok

Gatta Active Zduńska Wola – Pogoń Szczecin

Clearex Chorzów – Rekord Bielsko Biała

Mecze rewanżowe, w tym spotkanie na hali w Szopienicach, zostaną rozegrane w pierwszy weekend maja.

 

azs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *