niedziela, 21 lipca

[GAZETA.PL]: Tramwaj z Sosnowca do Katowic jednak z zieloną falą

Na zmodernizowanej linii tramwajowej z Sosnowca, przez Szopienice, do Katowic, będzie pierwszeństwo na skrzyżowaniach. Chodzi tu o tramwaj nr 15.

Artykuł z portalu KATOWICE.GAZETA.PL – autor: Piotr Purzyński

– Trzeba to wszystko odpowiednio przygotować, ale chcemy, by tramwaje linii nr 15 miały pierwszeństwo na skrzyżowaniach – to reakcja urzędników z Sosnowca po naszym zeszłotygodniowym tekście.

Sosnowieccy urzędnicy nie planowali pierwszeństwa na skrzyżowaniach dla tramwajów [zmodernizowaną linię Katowice – Sosnowiec z końcem roku mają obsługiwać niskopodłogowe twisty z bydgoskiej Pesy], tłumacząc, że po części trasy kursują tramwaje kilku linii, poza ”piętnastką”, także 21, 24, 26 i 27.

– W tej sytuacji zielona fala dla tramwajów mogłaby zakorkować miasto – wyjaśniał nam w zeszłym tygodniu Wojciech Guzik, naczelnik wydziału ruchu drogowego w Urzędzie Miasta w Sosnowcu. Dodawał, że sprawę trzeba by przeanalizować, ale nie ma teraz pieniędzy na przygotowanie takiej analizy.

– To że w mieście nie ma kilkunastu tysięcy złotych na analizę skutków wprowadzenia zielonej fali przy wartej kilkadziesiąt milionów złotych modernizacji linii tramwajowej to już dziadostwo do kwadratu – pisaliśmy wtedy w redakcyjnym komentarzu.

Po naszym tekście władze miasta zleciły wydziałowi kierowania ruchem drogowym przygotowanie takiej analizy. – Być może wybierzemy rozwiązanie, w którym impuls dla zielonego światła będą wysyłać zbliżające się do skrzyżowań tramwaje linii nr 15 – mówi naczelnik Wojciech Guzik. – Ale wszystko trzeba odpowiednio przygotować, by nie wylać przysłowiowego dziecko z kąpielą – dodaje.

Radny Wojciech Kulawiak, który do tej pory jako jeden z niewielu optował za zieloną falą dla tramwajów: – Cieszy mnie ta zmiana stanowiska, bo zielona fala dla tramwajów to szansa na lepszą komunikację w mieście.

Cały tekst: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,15757418,Tramwaj_z_Sosnowca_do_Katowic_jednak_z_zielona_fala.html?bo=1#ixzz2yDIVfwyH

86384928407311e3a6b822000aeb0b89_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *