piątek, 21 czerwca

[GAZETA.PL]: Dąbrówka Mała chce własnej rady. „Najwyższy czas poczuć się gospodarzem”

Jak podaje portal GAZETA.PL:

Kolejna dzielnica w mieście chce mieć swoją radę. Mieszkańcy zbierają podpisy pod pomysłem powołania rady w Dąbrówce Małej. Jak mówią organizatorzy akcji – najwyższa pora poczuć się gospodarzem na swoim podwórku.

800px-Katowice_-_Herb_Dąbrówki_Małej_na_budynku_OSP

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,15559842,Dabrowka_Mala_chce_wlasnej_rady___Najwyzszy_czas_poczuc.html#ixzz2uvEgoJ5Y

Na Facebooku czytamy:
„Nikt nie zainteresuje się naszymi sprawami, jeśli nam samym nie będzie na nich zależeć”

W trzecim tygodniu lutego 2014r. po długim okresie przygotowawczym, ruszyła inicjatywa zbierania podpisów pod wnioskiem o powołanie rady jednostki pomocniczej (rady dzielnicy) w Dąbrówce Małej. 

Najwyższa pora poczuć się gospodarzem na własnym podwórku i sięgnąć po narzędzia, które umożliwiają rozwiązywanie problemów nieosiągalnych dla pojedynczego człowieka czy organizacji pozarządowej. Dzięki radzie dzielnicy zyskamy możliwość poznania zasad, w oparciu o które funkcjonuje miasto, pokażemy na przykłazie jak zmieniać przestrzeń w naszym otoczeniu i omówimy wspólne potrzeby. Pierwszy raz od wielu lat spotkamy się w Dąbrówce Małej by porozmawiać o stanie dzielnicy i możliwościach zmiany tego stanu.

Chcielibyśmy także rozpocząć tworzenie mapy problemów i potrzeb mieszkańców Dąbrówki oraz wyznaczyć najważniejsze cele dla przyszłej rady.

https://www.facebook.com/events/586540231434865/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *