sobota, 18 maja

Przerwa na „Puchary”

W niedzielę 2 marca AZS Uniwersytet Śląski Katowice rozegra mecz 1/8 finału Pucharu Polski. Przeciwnikiem Akademików będzie LKS Strzelec Gorzyczki, a spotkanie rozegrane zostanie na hali gości w Gorzyczkach, przy ul. Wiejskiej 29. Start meczu o godz. 17:30.

 azs

AZSowi Katowice sprzyjało szczęście w losowaniu par kolejnej rundy Pucharu Polski. Drużyna trafiła na przeciwnika z Gorzyczek, który jest aktualnie wiceliderem śląsko – opolskiej grupy w 2 lidze Futsalu. Strzelec znalazł się wśród 16 najlepszych drużyn w walce o Puchar kraju po sensacyjnym zwycięstwie nad uczestnikiem rywalizacji w Futsal Ekstraklasie, Remedium Pyskowice. Ekipa z małej, graniczącej bezpośrednio z Czechami miejscowości w powiecie wodzisławskim, pokonała faworyta z Pyskowic 4-3 po bardzo emocjonującym meczu i z całą pewnością liczy na kolejne niespodzianki.

 

Akademicy przystępują do gry tydzień po wyjazdowej porażce 5-2 w Zduńskiej Woli. Rywalizację w Pucharze Polski traktują prestiżowo i ze Strzelcem zagrają w najmocniejszym składzie. Podkreślają jednak, że najważniejszy mecz rozegrają za tydzień. Na parkiecie w Tychach zmierzą się z „czerwoną latarnią” Futsal Ekstraklasy, GKSem, w meczu o, kluczowe dla utrzymania, 3 punkty. Warto dodać, że w poprzedniej rundzie rozgrywek o Puchar Polski AZS wyeliminował KP Łódź wygrywając 4-2 na terenie przeciwnika. Każde rozstrzygnięcie inne niż zwycięstwo i awans do dalszej rywalizacji po meczu ze Strzelcem byłoby niewątpliwie niespodzianką sporego kalibru.

 

Do Gorzyczek jedziemy jako faworyci, jednak trzeba pamiętać, że zespół gospodarzy wyeliminował w poprzedniej rundzie Remedium Pyskowice. Szykujemy się na mecz walki, który pokaże prawdziwy charakter drużyny – Szymon Śleziona, kierownik AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

 

W pozostałych meczach 1/8 finału Pucharu Polski zagrają: AZS Uniwersytet Gdański z Wisłą Kraków, Reprezentacja Podlasia z Heliosem Elhurt Białystok, Mściwoj Kartuzy z Gattą Active Zduńska Wola, Budmax Przodkowo z Pogonią Szczecin, AZS UMCS Lublin z Clearexem Chorzów, Toomy Wiecpol Stoberna z Rekordem Bielsko Biała i GAF Jasna Gliwice z Gwiazdą Ruda Śląska.

 

Dawid Biały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *