sobota, 20 kwietnia

Gryfne derby

W ramach 13 kolejki spotkań Futsal Ekstraklasy, rozegrane zostaną „Akademickie Derby” pomiędzy AZS UŚ Katowice a AZS UG Gdańsk. Podczas jesiennej potyczki lepiej zaprezentowała się drużyna ze Śląska, wygrywając 4:2.

W okresie świąteczno-noworocznym zespół z Pomorza zakontraktowali Marka Widzickiego, reprezentanta Polski w futsalu, byłego zawodnika Holidayu Chojnice, Red Devils Chojnice i Hurtapu Łęczyca. Po 12 kolejkach zespół z Gdańska zajmuje szóstą pozycję z 17 punktami na koncie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Uniwersytetu Gdańskiego jest Dominik Depta z siedmioma trafieniami. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zawodnicy AZS UG Gdańsk podejmowali  Clearex Chorzów. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po 22 minutach wygrywali 3:1. W drugiej odsłonie spotkania, Clearex udowodnił że jest drużyną aspirująca o czołówkę tabeli, doprowadzając do końcowego wyniku 3:4.

Wrześniowe derby rozgrywane w Gdańsku były najlepszym spotkaniem rundy jesiennej w wykonaniu katowickiego zespołu. Zawodnicy zaprezentowali bardzo dojrzały futsal, wykorzystując do perfekcji stałe fragmenty gry oraz indywidualne błędy przeciwników. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali:  Robert Gładczak, Kamil Kmiecik, Jędrzej Jasiński oraz Rafał Jarzmik. Po nieudanym rozpoczęciu rundy rewanżowej, zawodnicy Witolda Zająca ciężko trenowali przed spotkaniem derbowym. Pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Bednarczyka, który z powodów zdrowotnych opuścił inauguracyjne spotkanie z GAF JASNA Gliwice.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na dzisiejszy mecz, który zostanie rozegrany o godzinie 18.30 na hali MOSIR w Katowicach – Szopienicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *