piątek, 21 czerwca

[GAZETA.PL]: Budowa szpitala z modułów idzie jak po maśle

Nowa część Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach budowana jest z gotowych modułów. To pierwsza w regionie taka konstrukcja. Dzięki temu nowy budynek będzie gotowy już na wiosnę.
Budowanie szpitala z gotowych modułów pozwala na znaczące skrócenie czasu inwestycji między innymi dlatego, że budujący są niezależni od pogody. Po prostu dźwig ustawia się jeden moduł za drugim, potem jeden na drugim. Na świecie to częsta praktyka, u nas wciąż rzadkość. Technologię tę zastosowano m.in. przy stawianiu Zakładu Medycyny Nuklearnej w Oplu. Spółka EMC Instytut Medyczny, do której od kilku lat należy Szpital Geriatryczny w Katowicach wybudowała dzięki tej technologii Szpital św. Anny w Piasecznie. Tam jednak w pierwszej kolejności wykonano mocne fundamenty, a następnie w ciągu zaledwie kilku dni ustawiono wszystkie moduły. Budowa i wyposażenie zajęło w sumie zaledwie kilka miesięcy.

527baa6931818_o

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,14987438,Budowa_szpitala_z_modulow_idzie_jak_po_masle__ZDJECIA.html#ixzz2lDe0sDcl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *