niedziela, 16 czerwca

Powalczyć na starcie

big

Na zakończenie 1 kolejki Futsal Ekstraklasy zespół AZS UŚ Katowice podejmie we własnej hali beniaminka rozgrywek – GAF Jasna Gliwice. Poniedziałkowe spotkanie to pierwsze śląskie derby w sezonie 2013/2014.

GAF Jasna Gliwice, mimo iż debiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, w swoim składzie ma zawodników, którzy kibicom futsalu znani są od dawna. Zakontraktowani przed sezonem były zawodnik mistrza kraju – Wisły Krakbet Kraków – Marcin Kiełpiński, czy czołowy piłkarz Marwitu Toruń – Denys Demishev stanowić będą o sile zespołu z Gliwic. Co ciekawe to właśnie 26-letni Ukrainiec jest najstarszym zawodnikiem w drużynie trenera Rafała Barszcza. Z GAFem Akademicy spotkali się ostatnio w 2012 roku w ramach finału Pucharu Śląska – w tamtym meczu, w regulaminowym czasie gry, padł remis 1:1, w rzutach karnych lepsi okazali się jednak gliwiczanie.

Oba zespoły dobrze prezentowały się w przedsezonowych sparingach, Akademicy wysoko pokonali Marex Chorzów oraz młodzieżówkę Wisły Kraków, poradzili sobie też dwukrotnie z zespołem GKSu Tychy. Za cenny należy także uznać remis z seniorską drużyną Białej Gwiazdy. Gliwiczanie wygrali między innymi z drużynami Clearexu Chorzów, Gatty Active Zduńska Wola, czy GKSu Futsal Tychy.

Liga jest w tym roku bardzo wyrównana, myślę że o zwycięstwie lub porażce będzie decydowała zimna krew oraz to, kto na parkiecie zostawi więcej sił i serca – mówił przed sezonem prezes AZS UŚ, Aleksander Fangor.

O tym, że o ligowe punkty będzie trzeba się mocno napocić, przekonało się już kilka drużyn. Wystarczy wspomnieć o piątkowej porażce Clearexu Chorzów, który na własnym parkiecie uległ zeszłorocznemu.. spadkowiczowi – zespołowi AZS UG Gdańsk, czy o sobotnim remisie beniaminka KS Euromaster Głogów z wciąż aktualnym mistrzem Polski – Wisłą Krakbet Kraków.

Mocno przebudowani Akademicy z nowymi nadziejami i siłami przystępują do swojego drugiego sezonu w Futsal Ekstraklasie. W tym roku każdy punkt będzie na wagę złota, gdyż zmianie uległa formuła rozgrywek – tylko 22 kolejki zadecydują o tym kto zostanie Mistrzem Polski a kto z Ekstraklasą będzie musiał się pożegnać. Ostro powalczyć na starcie – oto poniedziałkowe zadanie podopiecznych duetu Jarzmik – Wojtas.

AZS UŚ Katowice – GAF Jasna Gliwice, 23.09.2013, godz. 20:00

Hala MOSiR Szopienice, ul. 11 Listopada 16, Katowice – Szopienice

Wstęp WOLNY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *