niedziela, 21 lipca

Propozycje Rady Dzielnicy do budżetu Miasta na 2022 rok

Dawny ratusz miasta Szopienice, fot. M. Bulsa

W środę 19 maja br. odbyła się kolejna sesja Rady Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec. Radni dyskutowali o bieżących problemach dzielnicy oraz uchwalono propozycje do budżetu miejskiego na 2022 r. Propozycje te zostały przekazane do władz Katowic w celu rozpatrzenia. Jednak o tym, czy będą realizowane w przyszłym roku, dowiemy się dopiero w listopadzie lub grudniu.

Zaproponowano m.in. kompleksową modernizację zabytkowego budynku dawnego ratusza przy ul. Wiosny Ludów 24 (obecna siedziba przychodni zdrowia oraz rady), a także remont budynków przy ul. Wiosny Ludów 5, 7, 9 z ich przeznaczeniem na funkcję mieszkalną lub handlowo-usługową (obecnie budynki są jedynie częściowo zagospodarowane). Wśród propozycji znalazł się również postulat sfinansowania przez miasto Katowice wywiezienia i utylizacji niebezpiecznych odpadów, pozostałych po firmie Eko-Szop przy ul. ks. K. Woźniaka oraz sąsiedniej hałdy odpadów, przywiezionej kilka lat temu z terenu Czech.

W dobie pandemii Rada zachęca do kontaktu poprzez swój fanpage na portalu Facebook oraz drogą mailową, a także do śledzenia aktualnych informacji i wydarzeń na terenie Szopienic i Burowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *