wtorek, 21 maja

Nowy Nikisz i Nowy Nikiszowiec

W Nikiszowcu przy skrzyżowaniu ul. Szopienickiej i Nałkowskiej na terenie dawnego boiska deweloper wybuduje dwa budynki z setką mieszkań. Inwestycję nazwano „Nowym Nikiszem”, a nieco dalej powstaje „Nowy Nikiszowiec”.

Budowa Nowego Nikiszowca w głębi ul. Gospodarczej cały czas trwa. Za wykonanie odpowiedzialna jest spółka PFR Nieruchomości i katowicki TBS. Projekt powstaje w ramach komercyjnej części rządowego programu Mieszkanie plus. Lokale mieszkalne, które tu powstają będą na wynajem. Jednak po czasie, jeśli najemcy zdecydują się na wyższe opłaty, będą mogli zostać ich właścicielami.

Przy skrzyżowaniu ul. Szopienickiej z Nałkowską powstaną dwa budynki. Firma Martom, która inwestuje w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca nazwała projekt Nowym Nikiszem. W budynkach znajdzie się sto mieszkań. Projekt przygotował Leszek Mazur. Lokale mają mieć od dwóch do czterech pokoi i powierzchnię od 32,7 do 70,6 m2. Dodatkowo konieczne ma być wykupienie miejsca postojowego na parkingu za kwotę 10 tys. zł.

Budowa ma rozpocząć się wiosną 2020 r., a jej ukończenie planowane jest na w połowie 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *