piątek, 26 kwietnia

Czerwcowe wieści z HKS-u Szopienice

15 czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Klub HKS Szopienice reprezentowali : Kamila Śledziowska , która zdobyła srebrny medal w dwuboju w kategorii wagowej do 71 kg (jej wynik to 66+86=152 kg)  oraz Mateusz Araszkiewicz, który w swoim debiucie zajął VI miejsce w kategorii wagowej do 81 kg z wynikiem w dwuboju 100+127=227 kg.  Dla obojga reprezentantów były to nowe rekordy życiowe.

Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów, fot. HKS Szopienice sm

Z kolei 21 czerwca w Ciechanowie na pomoście stanęły seniorki w ramach kolejnych mistrzostw Polski. Tak jak rok temu brązową medalistką została Julita Król z szopienickiego klubu.  W kategorii wagowej do 71 kg uzyskała rezultat w dwuboju 79+96 = 175 kg.

Julita Król brązową medalistką Mistrzostw Polski Seniorek, fot. HKS Szopienice sm

22 czerwca w Katowicach miały miejsce zmagania XXVIII Memoriału Czesława Białasa. Najlepszymi zawodnikami okazali się Kamila Śledziowska i Rafał Petka z HKS Szopienice.

XXVIII Memoriał Czesława Białasa, fot. HKS Szopienice

W rywalizacji wg  punktacji „Sinclaira” Kamila za swój wynik w dwuboju (waga 62,6 kg) 66+86 = 152 kg uzyskała 200,0 punktów, natomiast Rafał (waga 74,6 kg) za wynik  110+130 = 240 kg otrzymał 311,2 punktów.