wtorek, 21 maja

Przy ul. Obrońców Westerplatte powstanie noclegownia

Prezydent Katowic zdecydował, że przy ul. Obrońców Westerplatte powstanie noclegownia dla bezdomnych mężczyzn. Inwestycja zostanie zrealizowana mimo oporu i protestów części mieszkańców Burowca i Szopienic. Warto dodać, że na terenie Szopienic istnieje już jedna noclegownia – przy ul. Krakowskiej na Wilhelminie.

Chodzi o dwa budynki w zabudowie kontenerowej (modułowej) w rejonie ul. Obrońców Westerplatte, w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. Zarówno opracowanie dokumentacji projektowej, jak i wykonanie robót budowlanych ma odbyć się jeszcze w tym roku. Obiekty będą przeznaczone dla 40 bezdomnych osób. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2018 roku.

Plany miasta spotkały się z negatywną reakcją mieszkańców Burowca i Szopienic oraz lokalnych organizacji. Oficjalne oświadczenia w tej sprawie opublikowały Stowarzyszenie Dla Szopienic oraz Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec. Mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie z powodu braku szerokich konsultacji w tej kwestii oraz lokowania na w tym rejonie kolejnej uciążliwej inwestycji. Wielu podkreśla, że nie jest przeciwna bezdomnym i pomocy dla nich. Pytają za to, dlaczego wybór padł na jednostkę pomocniczą Szopienice-Burowiec, skoro jedna noclegownia już tu istnieje (przy ul. Krakowskiej). Wiadomo także, że noclegownia pierwotnie miała powstać w jednym z budynków po akademikach w dzielnicy Ligota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *