wtorek, 28 maja

Zwycięski weekend UKS-u!

To był wspaniały weekend w wykonaniu wszystkich ekip naszego klubu. Każdy z zespołów walczących w ligowych zmaganiach zanotował zwycięstwo na swoim koncie. Bardzo cieszy przełamanie rocznika 2005. Podopieczni Damiana Ostrowskiego pokonali pewnie 4:0 wyżej notowany Naprzód Lipiny. Po kilku mniej lub bardziej pechowo przegranych spotkaniach wczoraj nasi najmłodsi ligowcy przerwali swoją złą passę.

Po tym zwycięstwie udało się wlać trochę radości w serca naszych kibiców i zawodników. A to na dzień dzisiejszy chyba sprawa najważniejsza. Szkoleniowiec Ostrowski w meczu z Naprzodem nie mógł skorzystać z trójki „gipsowiczów” czyli Kasi, Werki oraz Perełki, natomiast do ostatniej chwili nie było wiadomo czy na mecz zdąży Oliwier Mol. Na całe szczęście zdążył, ponieważ Oliwier zagrał wczoraj bardzo dobre zawody w środku boiska co potwierdził strzeloną bramką na 3:0. Z całą pewnością to zwycięstwo było bardzo potrzebne drużynie trenera Ostrowskiego. I mimo, że nie uda się już naszemu zespołowi wydostać z piątego miejsca na koniec sezonu, to po wakacjach dzięki doświadczeniu z obecnego sezonu powinno być w nowym sezonie lepiej.

Pewnie po triumf w rozgrywkach IV ligi D1 kroczą podopieczni Damiana Nowickiego. Obecnie najlepiej grający obok zespołu seniorów zespół UKS-u odnotował w niedzielę kolejne zwycięstwo na swoim koncie pokonując pewnie 4:2 przedostatni zespół ligowych zmagań MKS Śląsk Świętochłowice. Po dwie bramki w tym spotkaniu strzelili Nikodem Maciaszczyk oraz Dawid Skórka. Obecnie nasi młodzi reprezentanci mają dwa oczka przewagi nad drugim w tabeli chorzowskim Ruchem z którym spotkają się już dzisiaj o godzinie 18:00. Jeśli podopieczni Damian Nowickiego wygrają w Chorzowie to już dzisiaj będą mogli cieszyć się z awansu do ligi III. W przypadku remisu lub porażki wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Trzymamy kciuki za naszych młodzików starszych.

Bardzo wysokie zwycięstwo odnotowali trampkarze, którzy to bardzo wysoko 9:1 pokonali JSP Szczakowiankę Jaworzno. Niestety, wszystko na to wskazuje że jest to już tylko „łabędzi śpiew” podopiecznych Adama Dobrowolskiego. Gdyż na dwie kolejki do końca zagań w III lidze trampkarzy C1 do liderującego GKS-u Katowice mamy aż 4 punkty straty. W sobotnim spotkaniu skutecznością popisało się kilku zawodników co z całą pewnością ucieszyło szkoleniowca zespołu. W następnej kolejce nasz zespół zagra na własnym obiekcie z Górnikiem Jaworzno. Chcąc posiadać jeszcze nadzieję na awans musimy to spotkanie wygrać, jednocześnie liczyć na potknięcie się GieKSy w Chorzowie w meczu z Ruchem.

Na deser pozostało nam spotkanie pewnych już awansu do okręgówki seniorów. Niczym rozpędzony walec nasz zespół pokonuje kolejne ligowe przeszkody. Tym razem podopieczni Adama Dobrowolskiego pewnie wysoki pokonali rezerwy Uranii Ruda Śląska 8:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był filigranowy, czołowy strzelec rozgrywek katowickiej A klasy Łukasz Pawłowski, który to czterokrotnie pokonał Sebastiana Mocydlarza. W następnej kolejce zagramy z zespołem 1.FC Katowice, a podczas tego spotkania nastąpi symboliczna zmiana pokolenia wśród zespołu seniorów. A wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w sobotę o godz 16:00 na boisko przy ulicy 11-go Listopada 16.

Tak więc za nami bardzo udany o ile nie najlepszy weekend w kończącym się już powoli sezonie. Na podsumowanie występu każdego z zespołów z całą pewnością będzie jeszcze czas, jednak każde zwycięstwo buduje atmosferę oraz zespół. Dlatego przełamanie naszych młodzików młodszych powinno wszystkich sympatyków UKS-u Szopienice cieszyć najbardziej. Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów, kierowników oraz kibiców za zakończony weekend. „CAŁY ŚWIAT JUŻ WIE, UKS WYGRAŁ MECZ!!!”

WYNIKI NASZYCH ZESPOŁÓW

SENIORZY – A KLASA

UKS SZOPIENICE – URANIA II RUDA ŚLĄSKA

8:2

Bramki: Pawłowski (4), Oberaj, Jarek, Węgrzyk, Chodak

ROCZNIK 2002 – III LIGA C1

UKS SZOPIENICE – JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO

9:1

Bramki: Lubaski (3), M. Stachoń (2), Jochimczyk (2), Tadra, Czerwiński

ROCZNIK 2004 – IV LIGA D1

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – UKS SZOPIENICE

2:4

Bramki: Maciaszczyk (2), Skórka (2)

ROCZNIK 2005 – V LIGA D2

UKS SZOPIENICE – NAPRZÓD LIPINY

4:0

Bramki: Sułkowski, Dusza, Mol, Janowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *