wtorek, 28 maja

Dobry weekend UKS-u

Za nami bardzo udany weekend z udziałem zespołów UKS-u Szopienice. Tradycyjnie już zwycięstwa na swoim koncie zaliczyły zespoły seniorów oraz młodzików starszych z rocznika 2004. Bardzo solidnie zaprezentowali się również trampkarze, co przyniosło efekt w postaci kolejnych trzech oczek na koncie podopiecznych Adama Dobrowolskiego. Niestety, kolejny już mecz przegrali zawodnicy Damiana Ostrowskiego, którzy ten sezon już z całą pewnością mogą spisać na straty.

Do Mikołowa nasz zespół pojechał jak po swoje, pewni awansu zawodnicy prowadzeni przez Adama Dobrowolskiego byli zdecydowanym faworytem spotkania z czwartym w tabeli Strażakiem. Seniorzy UKS-u od dziewiętnastu spotkań nie znaleźli swojego pogromcy, natomiast drużyna z Mikołowa w tym sezonie gra bardzo nierówno, w dodatku w ostatniej kolejce zespół ten został rozbity w Mysłowicach 1:8. Jednak początek spotkania zaskoczył wszystkich. W drugiej minucie rywale wykonywali rzut różny, bierna postawa naszych defensorów pozwoliła Strażakowi otworzyć wynik spotkania. Niestety, stracona tak szybko bramka nie obudziła naszych zawodników, po kolejnych dziewięciu minutach było już 0:2. Straciliśmy bramkę przy pomocy arbitra tego meczu który jako jedyny na obiekcie nie zauważył ewidentnego spalonego dwóch zawodników Strażaka. Na całe szczęście w szeregach UKS-u występuje doświadczony Grzesiu Oberaj który najpierw pozwolił nam złapać kontakt z rywalem, a po minucie doprowadził do wyrównania. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem bowiem na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Grzesiu Jarek, pokonując bramkarza Strażaka płaskim, mocnym strzałem.

Po przerwie na bosiku mogliśmy oglądać Przemka Chorosią oraz powracającego do składu Darka Schpenia. Po zmianie stron zespół z Szopienic kontrolował wydarzenia na boisku, a kolejne bramki strzelali kompletujący hat-tricka Grzesiu Oberaj, ponownie Grzesiu Jarek oraz Darek Schpeń po ładnej asyście Łukasza Wentkowskiego oraz Oskar Przygoda w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Tym spotkaniem zespół prowadzony przez Adama Dobrowolskiego pokazał, że jest jednością, zespołem z ogromnym charakterem i wolą walki. Z całą pewnością wiele zespołów przy stanie 0:2 oraz upale jaki panował w sobotnie popołudnie w Mikołowie odpuściłby, jednak nie seniorzy naszego klubu, którzy udowodnili, że zasługują w tym sezonie na awans.

Dzięki wygranej nad MUKP w sobotę 3:0 trampkarze wyprzedzili swojego rywala w ligowej tabeli. To kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych trampkarzy, i tylko żal tych trzech wcześniejszych porażek, szczególnie w Jaworznie z Górnikiem. Na uwagę w sobotnie przedpołudnie zasługiwała piękna bramka Alana Lubaskiego z ponad 20 metrów.

Zgodnie z planem zwycięstwo do Szopienic przywieźli podopieczni Damiana Nowickiego, którzy to tym razem pokonali w Mysłowicach młody zespół Kociny 0:4. Spotkanie przez cały wymiar czasu toczone było pod wyraźne dyktando młodzików UKS-u. Dwie bramki w tym spotkaniu zaliczył Dawid Suchoń, a niedzielne zwycięstwo w dalszym ciągu pozwala walczyć naszym młodym zawodnikom o awans. Drugi w tabeli Ruch posiada dwa oczka mniej na koncie, jednak do rozegrania niebieskim pozostało jeszcze zaległe spotkanie z 1.FC Katowice. Nie zmienia to jedna faktu, że obecny sezon jest bardzo udany dla młodzików starszych UKS-u Szopienice.

Niestety, kolejny już raz nie możemy pochwalić się zwycięstwem najmłodszego zespołu z Szopienic walczącego w swoich rozgrywkach ligowych. Tym razem mimo tego, że w sytuacjach bramkowych posiadaliśmy zdecydowaną przewagę to rywal oddając trzy celne strzały na bramkę wygrywa spotkanie. Pozostaje nam tylko liczyć, iż tak doświadczony trener jakim bez wątpienia jest Damian Ostrowski w nowym sezonie poukłada te „klocki” i nasi zawodnicy będą punktować tak dobrze, jak dobrze prezentują się na boisku, gdyż po prostu brakuje nam „farta”.

Tak więc zanotowaliśmy dobry weekend, z czterech zespołów aż trzy przywiozły do Szopienic komplet punktów co powinno cieszyć wszystkich naszych sympatyków. Liczymy na przełamania rocznika 2005, oraz podtrzymanie dobrej serii pozostałych zespołów w kolejnych meczach.

Komplet wyników UKS-u SZOPIENICE:

Seniorzy
STRAŻAK MIKOŁÓW – UKS SZOPIENICE 3:7 (2:3)
Bramki: Grzegorz Oberaj (3), Grzegorz Jarek (2), Dariusz Schpeń, Oskar Przygoda

Rocznik 2002 – III liga C1
UKS SZOPIENICE – MUKP 3:0
Bramki: Dawid Tadra (2), Alan Lubaski

Rocznik 2004 – IV liga D1
GÓRNIK 09 MYSŁOWICE – UKS SZOPIENICE 0:4
Bramki: Dawid Suchoń (2), Kamil Szolke, Piotr Dudek

Rocznik 2005 – V liga D2
MKS SIEMIANOWICZANKA – UKS SZOPIENICE 1:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *