niedziela, 23 czerwca

OKRĘGÓWKA DLA SZOPIENIC!

W miniony weekend tylko dwa zespoły z herbem UKS Szopienice na piersi walczyły o ligowe punkty. Spotkania seniorów oraz trampkarzy zakończyły się naszą wygraną.

Oczywiste jest, że najważniejszym wydarzeniem sportowym w Szopienicach było w miniony weekend spotkanie seniorów UKS-u z Stadionem Śląskim Chorzów. Spotkanie które jak się później okazało otworzyło nową kartę w historii klubu. Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, iż żeby awansować do klasy okręgowej potrzebne jest zwycięstwo naszego klubu oraz liderującego a zarazem pewnego już awansu Górnika 09 Mysłowice nad Strażakiem Mikołów. Mobilizacja w klubie była widoczna od kilku dni. Podczas zabrania zarządu podjęte zostały stosowne decyzje dotyczące świętowania tego sukcesu. Na ulicach Szopienic pojawiły się plakaty zachęcające do przybycia na stadion. Do dyspozycji szkoleniowca Dobrowolskiego byli wszyscy zdrowi obecnie zawodnicy. Początek spotkania to delikatna przewaga młodzieży z Chorzowa. Nasz zespół na początku spotkania pozwolił się „wyszaleć” graczom Stadionu, aby następnie już w 9 minucie po doskonałym podaniu Grzesia Jarka, Łukasz Wentkowski mógł wpakować głową piłkę do bramki chorzowian. Od tego momentu to nasz zespół kontrolował wydarzenia na boisku. W 38 minucie do euforii siebie oraz całą ławkę rezerwowych doprowadził Łukasz Pawłowski, który to podwyższył wynik spotkania. W tym samym momencie „Kocina” prowadziła 1:0 z Strażakiem, a gdy przy dwubramkwym prowadznie schodziliśmy na zasłużony odpoczynek do szatni w Mysłowicach było już 3:0!!! Po przerwie gra się trochę zaostrzyła czego efektem była żółta kartka dla Daniela Pelki. Obraz gry się nie zmienił, dlatego już pięć minut po wznowieniu gry fantastyczną akcję przeprowadził super duet naszych napastników. Wentyl doskonałym podaniem uruchomił Komara który wyprowadził swój zespół na bezpieczne trzybramkowe prowadzenie. I choć zespół z Chorzowa strzelił w 57 minucie bramkę kontaktową to nic oraz nikt tego dnia nie był w stanie odebrać UKS-owi upragnionego zwycięstwa oraz awansu. W Mysłowicach bowiem Górnik rozbił Strażak aż 8:1!!! Radości nie było końca….

Na spotkaniu seniorów obecni byli młodzi trampkarze, którzy po pierwszych 45 minutach pojechali walczyć o ligowe punkty do Sosnowca. Natchnieni grą swoich starszych kolegów zawodnicy Adama Dobrowolskiego również okazali się lepsi, i pewnie pokonali Czarnych 2:0. Dzięki tej wygranej nasz zespół w dalszym ciągu liczy się w walce o wygranie swoich rozgrywek III ligi trampkarzy – C1. Do liderującego zespołu GKS-u Katowice tracimy cztery oczka, jednak mamy jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Pogonią Ruda Śląska.

 

UKS SZOPIENICE – STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 3:1 (2:0)

A KLASA KATOWICE
BRAMKI: Łukasz Pawłowski (2), Łukasz Wentkowski
ŻÓŁTA KARTKA: Daniel Pelka

KKS CZARNI SOSNOWIEC ’02 – UKS SZOPIENICE ’02 0:2

III LIGA OKRĘGOWA – C1
BRAMKI: Stachoń, Jochimczyk

Pozostałe zespołu naszego klubu swoje spotkania rozegrają w tygodniu. Szczegółowy plan prezentuje się następująco:

ROCZNIK 2002 – III LIGA C1
24.05.2017 r. godz 18:00

UKS SZOPIENICE – MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

ROCZNIK 2004 – IV LIGA D1
5.05.2017 r. godz 18:00

GKS WAWEL WIREK – UKS SZOPIENICE

ROCZNIK 2005 – V LIGA D2
25.05.2017 r. godz 17:00

UKS SZOPIENICE – AKS II MIKOŁÓW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *