sobota, 20 lipca

Informator sportowy UKS #5

Przed naszymi zespołami kolejne dni ciężkiej walki w ligowej rywalizacji. Spotkania naszych drużyn są zaplanowane na kilka dni. Pierwsze spotkania odbędą się już w sobotę, natomiast ostanie dopiero w przyszły czwartek. Z całą pewnością oczy wszystkich sympatyków zwrócone będą w tej kolejce na ośrodek sportowy w Szopienicach gdzie w sobotnie popołudnie seniorzy naszego klubu mogą zwycięstwem nad Stadionem Śląskim zapewnić sobie awans do klasy okręgowej. Do tego potrzebne będzie jeszcze zwycięstwo Kociny nad zespołem Strażaka Mikołów.

Przed podopiecznymi Adama Dobrowolskiego długo wyczekiwany, historyczny moment. W sobotę staniemy bowiem przed ogromną szansą zagwarantowania sobie już teraz awansu do klasy okręgowej. Niestety, do zapewnienia sobie już teraz gry klasę wyżej w przyszłym sezonie oprócz naszego zwycięstwa będzie jeszcze potrzebne zwycięstwo pewnego już awansu Górnika 09 Mysłowice nad trzecim w tabeli Strażakiem Mikołów. W poprzedniej kolejce nasz zespół nie pozostawił żadnych szans Kolejarzowi, pokonując katowiczan przed ich publicznością aż 7:0. To był perfekcyjny mecz w wykonaniu naszych zawodników. W sobotę o zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Do Szopienic przyjedzie bowiem zespół składający się głównie z młodzieżowców, co często sprawia zespołom wiele problemów. Zespół z Chorzowa jest bardzo ruchliwy, przez pełne 90 minut wywierając swoim zachowaniem presję na rywalu. W meczu jesiennym w Chorzowie padł remis 1:1. Jedyną bramkę dla Szopienic strzelił Dawid Węgrzyk.

Przed trampkarzami spotkania z rywalami niżej notowanymi w ligowej rywalizacji. W sobotę wyjedziemy na spotkanie z KKS-em Czarnymi Sosnowiec, natomiast w środę na własnym obiekcie będziemy podejmować MKS Pogoń Ruda Śląska. Niestety, po porażce w 6 kolejce w Jaworznie z Górnikiem bardzo mocno skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli w kontekście awansu. W poprzedniej kolejce podopieczni Adama Dobrowolskiego pokonali 2:1 Szczakowiankę i powrócił na fotel Vice lidera. Teraz nasz młody zespół musi udowodnić swoje wysokie umiejętności na boisku i do samego końca rozgrywek liczyć na potknięcie lidera z Katowic.

Drugi zespół IV ligi okręgowej młodzików – UKS SZOPIENICE zagra dopiero w czwartek na wyjeżdzie z GKS-em Wawelem Wirek. Niestety, podopieczni Damiana Nowickiego również bardzo mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Wszystko to niestety po porażce w Rudzie Śląskiej z rezerwami SMS-u. Czy tak do samego końca rzerwami możnaby polemizować. Z relacji naszego szkoleniowca wynikało jasno, iż trener zespołu z Rudy Śląskiej wzmocnił swój zespół zawodnikami grającymi w II lidze w pierwszej drużynie SMS-u. Nie zmienia to jednak faktu, że po tej porażce nasz zespół w ligowej tabeli wyprzedza Ruch Chorzów. W pierwszym spotkaniu z Wawelem wygraliśmy 7:0.

Tylko jedno spotkanie rozegrają podopieczni Damiana Ostrowskiego którzy w czwartek o godz 17:00 podejmować będą AKS II Mikołów. Ten sezon wyjątkowo nie jest udany dla naszych młodszych młodzików. Kilka pechowych porażek spowodowało, że młody zespół UKS-u w rozgrywkach V ligi okręgowej wyprzedza tylko 1.FC Katowice. Każde spotkanie dla naszego zespołu to możliwość pokazania wszystkim licznie przybyłych na mecz kibicom, że nie zasługujemy na tak niską pozycję w tabeli. Jednego można być już tradycyjnie pewnym w czwartek na boisku w Szopienicach…ogromnych emocji oraz ambicji młodzieży prowadzonej przez wyśmienitego szkoleniowca Damiana Ostrowskiego.

Kolejny raz serdecznie zapraszamy na areny gdzie o ligowe punkty powalczą nasze zespoły. W sposób szczególny zapraszamy w sobotę o godzinie 16:00 na obiekt w Szopienicach, gdzie seniorzy mogą zapewnić sobie awans.

Szczegółowy plan spotkań:

SENIORZY – A KLASA

20.05.2017 r. godz 16:00

UKS SZOPIENICE – KS GTV STADION ŚLĄSKI

ROCZNIK 2002 – III LIGA C1

20.05.2017 r. godz 16:00

KKS CZARNI SOSNOWIEC – UKS SZOPIENICE

24.05.2017 r. godz 18:00

UKS SZOPIENICE – MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

ROCZNIK 2004 – IV LIGA D1

25.05.2017 r. godz 18:00

GKS WAWEL WIREK – UKS SZOPIENICE

ROCZNIK 2005 – V LIGA D2

25.05.2017 r. godz 17:00

UKS SZOPIENICE – AKS II MIKOŁÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *