piątek, 21 czerwca

Informator sportowy UKS #4

Przed zespołami z Szopienic bardzo pracowity okres. Poza spotkaniami weekendowymi na wtorek został wyznaczony termin zaległych spotkań seniorów oraz trampkarzy.

Seniorów czekają dwa wyjazdowe spotkania w rozgrywkach katowickiej A klasy. W sobotę na drugi zespół w tabeli na własnym obiekcie będzie czekała Viktoria, obecnie dziewiąty zespół w lidze. Beniaminek katowickiej A klasy pomimo tego, że posiada kilko punktową przewagę nad strefą spadkową to wszystko na to wskazuje, że do samego końca będzie musiał walczył o pozostanie na tym poziomie rozgrywek. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami nasi zawodnicy okazali się lepsi wygrywając 3:0 po bramkach Dawida Węgrzyka, Łukasza Pawłowskiego oraz bramce samobójczej strzelonej przez Dawida Adamczaka. Co bardzo ciekawe w obecnej kadrze katowiczan znajduje się dwójka byłych napastników szopienickiego klubu Wojciech Czechowski oraz Arkadiusz Bywalec. Zobaczymy czy szkoleniowiec Victorii pozwoli tym zawodnikom zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi.

W drugim swoim ligowym spotkaniu nasz zespół pojedzie na wyjazd do Kolejarza, aby nadrobić ligowe zaległości. Pierwotnie spotkanie z aktualnie piątym zespołem katowickiej A klasy miało odbyć się pod koniec maja, jednak zbyt silne opady deszczu spowodowały bardzo zły stan boisk w naszym regionie co poskutkowało odwołaniem większości spotkań przez katowicki związek piłki nożnej. Zespół z Katowic praktycznie nie posiada już szansy na walkę o awans do klasy okręgowej, nie grozi im również walka o utrzymanie, więc do końca obecnych rozgrywek szkoleniowiec katowiczan może pozostałe spotkania potraktować szkoleniowo z myślą już o nowym sezonie, w którym być może jego podopieczni włączą się do walki o coś więcej niż tylko środek tabeli w A klasie. W jesiennym spotkaniu pokonaliśmy katowiczan dzięki bramkom strzelonym przez naszą super trójkę napastników Łukasza Pawłowskiego który dwa razy pokonał golkipera Kolejarza oraz Grzesia Oberaja i Łukasz Wentkowskiego.

Dla naszego zespołu oba najbliższe spotkania będą bardzo istotne gdyż w przypadku pokonania zespołów z Katowic będziemy już naprawdę na wyciągniecie ręki od upragnionego awansu do wyższej klasy rozgrywek w Katowicach. Do składu naszego zespołu powróci Karol Koperniak który musiał odpoczywać po czerwonej kartce w Bielszowicach. Niestety, z tego samego powodu z Victorią nie będzie mógł zagrać Paweł Samojluk.
Również dwukrotnie w najbliższych dniach o ligowe punkty będa walczyli tramkarze naszego klubu, którzy to w sobotę na własnym obiekcie podejmować będą katowicki GKS. Do tego spotkania nasz młody zespół będzie podchodził podrażniony niespodziewaną porażką tydzień temu z Górnikiem Jaworzno 2:3. W pierwszym spotkaniu z GieKSą przegranym przez nasz zespół 2:3 katowiczanie mieli sporo szczęścia, gdyż pomimo porażki to nasz zespół w wielu momentach przeważał na boisku, jednak brak skuteczności w naszym zespole spowodował, że z katowic na inaugurację sezonu wracaliśmy z bagażem straconych trzech bramke i niestety strzelonych tylko dwóch.
W zaległym, wtorkowym spotkaniu pojedziemy do Jaworzno, żeby spotkać się z miejscową Szczkowianką, która to w ostaniej kolejce musiał uznać wyższość 0:2 właśnie wspomnianej wcześniej katowickiej gieksy. Będzie to pierwsze w tym sezonie spotkanie podopiecznych Adama Dobrowolskiego z Szczakowianką.
Jako zdecydowany lider swoich rozgrywek IV ligi okręgowej D1 do spotkania z rezerwami SMS-u Ruda Śląska przystąpią nasi starsi młodzicy z rocznika 2004. Zawodnicy Damiana Nowickiego w ostatnim czasie prezentują na boisku naprawdę bardzo wysoki poziom sportowy. Widać gołym okiem, iż ciężka praca na treningach pod czujnym okiem swojego trenera przynosi efekty, a ostatnia seria pięciu kolejnych wygranych spotkań (w chwili powstawania tego materiału dostaliśmy informację iż zespół 2004 pokonał na wyjeździe 1.FC Katowice 4:1)nie powinna już nikogo dziwić. W pierwszym spotkaniu z zespołem z Rudy Śląskiej, na inaugurację sezonu wysoko pokonaliśmy rywala 7:2, i biorąc pod lupę ostatnie rezultaty osiągane przez naszych młodzików podobnego wyniku oczekujemy w sobotę.

Jako ostatni zespół UKS-u zaprezentują się podopieczni Damiana Ostrowskiego z rocznika 2005, którzy to w sobotę wyjadą na rewanżowe spotkanie z Józefką. W poprzednim spotkaniu tych zespołów górą okazali się chorzowianie, którzy to pomimo tego że UKS był lepszy to wygrali z nami szczęśliwie 1:0. Zespół prowadzony przez trenera Ostrowskiego kolejny już raz w tym sezonie do swojego meczu podejdzie podrażniony, bo choć ostatnie zwycięstwo a raczej demolka nad 1.FC Katowice budzą szacunek to z całą pewnością środek tabeli nikogo w obozie rocznika 2005 nie satysfakcjonuje. Liczymy, ze w Chorzowie uda się podtrzymać zwycięską passę, i zrewanżować się rywalowi za pechową i niesprawiedliwą porażkę w Szopienicach.
Serdecznie zapraszamy na obiekty gdzie o ligowe punkty będą walczyły nasze zespoły. Z całą pewnością w żadnym spotkaniu emocji nie zabraknie, gdyż zespołu UKS-u słyną z tego, że nawet gdy przegrywają to po walce i nikomu nigdy łatwo punktów nie oddajemy.
PLAN SPOTKAŃ:

SENIORZY – A KLASA
13. 05. 2017 godz 15:00
UKS VIKTORIA KATOWICE – UKS SZOPIENICE
16.05.2017 godz 18:00
KOLEJARZ 24 KATOWICE – UKS SZOPIENICE
TRAMPKARZE ’02 – III LIGA C1
13. 05. 2017 godz 9:30
UKS SZOPIENICE ’02 – GKS GIEKSA KATOWICE ’02
17. 05. 2017 godz 18:00
JSP SZCZAKOWIANKA – UKS SZOPIENICE
MŁODZICY ’04 – IV LIGA D1
13. 05. 2017 godz 12:30
SMS II RUDA ŚLĄSKA ’04 – UKS SZOPIENICE ’04
MŁODZICY ’05 – V LIGA D2
13. 05. 2017 godz 13:30
PKS JÓZEFKA CHORZÓW ’05 – UKS SZOPIENICE ’05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *