piątek, 21 czerwca

Dzień Hutnika w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach zaprasza 4 maja 2017r. na wyjątkowe wydarzenie – obchody Dnia Hutnika połączone z ponownym udostępnieniem Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia mieszkańcom regionu i turystom. Uroczystości odbędą się w uratowanym przed zniszczeniem budynku Walcowni, gdzie zakończyły się już prace organizacyjne. W czwartek 4 maja między 14:00 a 20:00 dla zwiedzających zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Dzień Hutnika w tradycji górnośląskiej to wyjątkowe wydarzenie, w tym dniu wspominamy patrona hutników – św. Floriana. Hutnicy byli drugą największą grupą zawodową w regionie, dziś często zapominani, przyczynili się do powstania potęgi przemysłowej Górnego Śląska. To właśnie dlatego Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA, po okresie remontów, adaptacji i przygotowań, otwiera się dla mieszkańców Górnego Śląska 4 maja.

Walcownia chce pokazać nie tylko autentyczne wnętrze i zachowaną całkowitą linię produkcyjną, ale też podziękować w tym dniu wszystkim tym, którzy pomogli nam w uratowaniu tego niezwykłego miejsca i zachowaniu pamięci o hutniczym dziedzictwie regionu.

Dla dzieci Muzeum przygotowało m.in. specjalne zajęcia hutnicze i pokazy metaloplastyczne. Wszystkich gości po Muzeum oprowadzą tego dnia byli pracownicy Walcowni Cynku. Zbiórka grup odbywać się będzie o każdej pełnej godzinie. Odwiedzających zachęcamy także do wpisania siebie lub swoich ojców i dziadków do Szychtownicy, czyli prowadzonego przez Muzeum zbioru życiorysów osób pracujących w przemyśle na Górnym Śląsku. Każdy wpis będzie tego dnia nagrodzony darmowym biletem.

Informacja na plakacie o zapisach do 25 kwietnia jest nieaktualna. Zapisy: 727 600 186, walcownia@muzeatechniki.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *