niedziela, 16 czerwca

Ukradli kilkadziesiąt aut wartych blisko 2 miliony złotych

Policjanci z katowickiej „samochodówki” zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże samochodów marki BMW i Mazda. Złodziejska szajka kradła auta i cięła je na kawałki w warsztacie. Podczas akcji przeprowadzonej w Szopienicach, kryminalni odzyskali pięć skradzionych aut.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie rozbierano na części skradzione bmw i mazdy. Mieściła się ona na terenie warsztatu samochodowego w Szopienicach. Na trop przestępców wpadli policjanci z katowickiej „samochodówki”.

W piatek, 22.04.br., kryminalni zdobyli informację, że do warsztatu trafiło skradzione bmw, warte ponad 40 tysięcy złotych. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Warsztat został przeszukany. Policyjna grupa śledcza znalazła tam kompletne bmw, skradzione dzień wcześniej w Sosnowcu oraz pięć innych aut – dwa bmw i dwie mazdy 6 – częściowo już zdemontowane. Ponadto śledczy zabezpieczyli szereg samochodowych akcesoriów, pochodzących najprawdopodobniej ze skradzionych aut.

Podczas akcji kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 41 lat. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zatrzymani mogą mieć związek z kradzieżą 36 aut marki BMW i Mazda z terenu województwa śląskiego. Ich wartość szacowana jest na blisko 2 mln zł.

(KWP Katowice / mm)

1-193280

1-193281

1-193282

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *