niedziela, 23 czerwca

Świąteczna akcja dla dzieci ze świetlicy środowiskowej nr 2

W czwartkowe popołudnie (17.12.2015) odbyła się zorganizowana przez naszą redakcję akcja dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej nr 2 w Szopienicach. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Karoliny Kulak, spotkanie odbyło się z Miejskim Domu Kultury w filii nr 1. Odwiedziło nas 27 dzieciaków z 36 regularnie chodzących na zajęcia do świetlicy. Przywitaliśmy ich miło, co oczywiście odwzajemnili i zaczęliśmy z nimi tworzyć pracę plastyczną.

Z okazji zbliżających się Świąt każdy z uczestników wraz z wychowawcami utworzył – „Gwiazdę na Gwiazdkę”. Wszyscy w pocie czoła trudzili się żeby własnoręcznie zrobić swoją, którą mogli później ustroić choinkę czy domowe zacisze. Zajęcia plastyczne prowadziła Pani Barbara Łączniak, która jest miłośniczką sztuki origami przy pomocy Pana Damiana Łączniaka oraz przedstawicieli firmy, Pani Karoliny oraz Pani Sylwii. Wszyscy z  dużym zaangażowaniem pomagali dzieciom tworzyć gwiazdy z papieru. Akcję współtworzyła firma Public PR Agencja Kreatywna – nasza szopienicka firma, która niedawno obchodziła swoje 10- lecie. Cały zespół pracowników zaangażował się w tworzenie paczek świątecznych dla podopiecznych świetlicy.

Przy obdarowywaniu paczkami każdy miał za zadanie odpowiedzieć na pytania:
– Co lubisz, czym się interesujesz ?
– Z czym kojarzą Ci się Święta?/Jaka jest Twoja ulubiona potrawa na Święta?
Padały różne odpowiedzi. Mieliśmy wśród nas muzyków, sportowców, tancerzy i artystów lubiących dobrą zabawę.
Spośród potraw usłyszeliśmy o: barszczu z uszkami, pierogach z kapustą i grzybami, karpiu oraz makówkach. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z naszymi gwiazdkami. W podziękowaniu otrzymaliśmy ręcznie robione przez podopiecznych świetlicy „SERCA”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *