sobota, 20 kwietnia

Wolontariat w Stowarzyszeniu „Mocni Razem”

Bardzo często mówi się, że w dzisiejszych czasach ludzie, szczególnie młodzi niechętnie angażują się w działania społeczne oraz, że zachęcić kogoś do bycia wolontariuszem jest niezwykle trudno. Wolontariusze Stowarzyszenia „Mocni Razem” obalają ten stereotyp i udowadniają swoją postawą, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się nią dzieli”.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” od początku swojej działalności, czyli od 2012 roku stawia na współpracę z wolontariuszami. Najczęściej wolontariuszami stowarzyszenia są młodzi ludzie – studenci oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Aktualnie współpracujemy z kilkudziesięcioma wolontariuszami, każdy z nich wnosi do stowarzyszenia niepowtarzalną cząstkę siebie. Dzięki wolontariuszom działania stowarzyszenia są tak różnorodne.

Stowarzyszenie realizując Program bezpłatnych korepetycji dla dzieci i młodzieży „Szansa” współpracuje z grupa wolontariuszy, którzy poświęcając swój wolny czas dzielą się swoją wiedzą i wspierają swoich uczniów w walce ze szkolnymi trudnościami.

W stowarzyszeniu działa także grupa artystyczna OKB. Składa się ona z kilkunastu młodych wolontariuszy, których największą pasją jest taniec z ogniem. Poprzez systematyczne próby i ćwiczenia stają się coraz lepsi w tym, co robią, coraz więcej występują, a ich umiejętności są coraz częściej dostrzegane i doceniane. Nie sposób pominąć również wolontariuszy, którzy wpierają bieżące działania stowarzyszenia, którzy zawsze służą dobrą radą, wsparciem czy nowym pomysłem, którzy po prostu są zawsze wtedy, kiedy ich potrzebujemy.

Co roku w grudniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Chcemy wtedy dziękować wolontariuszom za czas i energię, którą dają, aby pomagać. Chcemy także wyróżniać i nagradzać tych najbardziej zaangażowanych. W tym roku dzięki wsparciu Urzędu Miasta Katowice mogliśmy podziękować naszym wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie podczas wspólnego spotkania integracyjnego.

Drodzy Wolontariusze, jesteśmy z Was bardzo dumni i ogromnie cieszymy się, że Was mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *