niedziela, 23 czerwca

Tropiciele hejtów w akcji – w sobotę akcja usuwania wulgarnych napisów

Obraźliwe i krzywdzące napisy na katowickich budynkach nikogo  nie szokują. Nikomu się nie podobają, ale tylko nieliczni wyrażają sprzeciw wobec ich istnienia. Do tych nielicznych, zaliczyć możemy uczestników wydarzenia „Tropiciele hejtów w akcji”, które odbędzie się 26 września o godzinie 12:00 w katowickiej dzielnicy Szopienice.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „HejtStop”, organizowanej przez warszawskie Stowarzyszenie „Projekt Polska”, uczestnicy śląskiego projektu „Obywatele Planety A” planują zamalowanie obraźliwych i wulgarnych haseł (tzw. „hejtów”), na budynkach znajdujących się przy ul. Ciesielskiej 11 i Morawy 66 i 76. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców oraz przedstawicieli instytucji miejskich, w tym Radnych i Prezydenta Katowic. To bardzo ważne, aby jak największa grupa osób pokazała swój sprzeciw wobec szpecących i nienawistnych napisów, które na co dzień kreują naszą przestrzeń miejską.  

 

hejtstop

Stowarzyszenie „Mocni Razem” zgłosiło swój udział w tej ogólnopolskiej akcji. Oprócz Katowic, dzień zamalowywania wulgarnych napisów organizowany jest m.in w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie uczestnicy Młodzieżowego Klubu Aktywności Obywatelskiej – to właśnie oni;  uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych są sercem sobotniej akcji. Klub działa w Uniwersytecie Ekonomicznym, i w dalszym ciągu można do niego dołączyć!

Mamy nadzieję, że zainteresowanie mediów  wydarzeniem „Tropiciele hejtów w akcji”; jego promocja wśród mieszkańców Katowic, przyczyni się do wzrostu świadomości, iż mowa nienawiści jest przemocą i nie należy przechodzić obok niej obojętnie.

Wydarzenie „Tropiciele hejtów w akcji” organizowane jest w ramach projektu „Obywatele Planety A” współfinansowanego z funduszy EOG w ramach programu Obywatele Dla Demokracji.
                    
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia nas 26 września 2015. Spotykamy się o 11:30 przy kościele św. Jadwigi w Szopienicach (Plac Powstańców 2). Będziemy także wdzięczni, za udostępnianie informacji i zapraszanie mieszkańców Katowic do wzięcia czynnego udziału w wydarzeniu.  

Zobacz wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/480676828766371/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *