poniedziałek, 15 kwietnia

Rusza przebudowa OSP Szopienice

12Po dwóch latach związanych z pracami projektowymi Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, rozbudowie, zmianie sposobu użytkowania w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach Szopienicach.

Przetarg został ogłoszony 13 stycznia, wykonawca zostanie wyłoniony 3 lutego i od tego momentu wykonawca będzie miał 14 dni na rozpoczęcie prac budowlanych. Cały remont ma trwać 7 miesięcy.
11

Prace budowlane będą polegać na rozbiórce garaży blaszanych, rozbudowie budynku OSP o nowy garaż dla samochodu pożarniczego, przystosowaniu pomieszczeń po mieszkaniu służbowym i kawiarni do użytku strażaków, wymianie ogrodzenia oraz remontu placu manewrowego jednostki wraz z wyjazdem do ulicy Sosnowieckiej. Budynek otrzyma także nowy wygląd elewacji.

10Strażacy otrzymają cały budynek do swojej dyspozycji, a w nim znajdzie się miejsce na szatnię, pokój dyżurów, biuro komendanta połączone z punktem alarmowym, aneks kuchenny, siłownię, warsztat, dwa garaże na samochody bojowe, magazyn na sprzęt, pralnię oraz salę szkoleniową.

Z związku z remontem OSP w Szopienicach nie zawiesza działalności, w czasie remontu strażacy będą dyżurować wspólnie z zawodowymi strażakami w budynku JRG 1 Katowice przy ulicy Krakowskiej. Na początku lutego strażacy planują wyprowadzkę ze swojej siedziby.

straz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *