środa, 22 maja

Pierwsze spotkanie mieszkańców Burowca we współpracy z Bona Fides!

Władza w rękach obywateli to często słyszane hasło, które zazwyczaj sprowadza się do oddania głosu w wyborach. W środę wieczorem (5 listopada br.) przy ulicy gen. J. Hallera 28, w Miejskim Domu Kultury czterdziestu mieszkańców dzielnicy zdecydowało się współpracować na rzecz poprawy jakości życia w Burowcu. Sala wypełniona była dobrą atmosferą, a mówcy dali dodatkowy impuls do podjęcia współpracy. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały wyniki wywiadów z mieszkańcami prowadzonych przez Piotra Szmyta na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Ze względu na dużą liczbę przybyłych mieszkańcy zdecydowali się na pracę w podgrupach roboczych, które zajmą się problemami związanymi z infrastrukturą dzielnicy oraz czasu wolnego dzieci i młodzieży. 
 
Grupa jest otwarta na współpracę z innymi mieszkańcami a najbliższe spotkania grup roboczych odbędą się:
– w najbliższą środę (12 listopada br.) o 19:00 (grupa infrastruktura)
– w środę 19 listopada br. (grupa dot. czasu wolnego dzieci i młodzieży) o godzinie 18:00.
Oba spotkania odbędą się w MDK na Burowcu i będą miały na celu podjęcie decyzji, co do konkretnych kroków na drodze do realizacji postulatów mieszkańców.
Działania organizatora społecznościowego Piotra Szmyta realizowane są w ramach projektu „Organizujmy się – budowanie silnych społeczności lokalnych” http://bonafides.pl/projekty/organizujmy-sie-budowanie-silnych-spolecznosci-lokalnych/

SAM_5230

SAM_5234

SAM_5246

SAM_5249

SAM_5277

logo-main1BurMale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *