niedziela, 16 czerwca

Kandydat na prezydenta chce budowy centrum nauki na terenie huty Uthemann. Czy pomysł jest realny?

W mediach w czwartek (6 XI) pojawiły się informacje, iż jeden z kandydatów na prezydenta miasta Katowice – Marcin Krupa – chce zbudować w Katowicach Centrum Nauki im. M. Skłodowskiej-Curie, na miarę warszawskiego „Kopernika”. Wśród proponowanych przez kandydata lokalizacji znajduje się m.in. teren dawnej huty Uthemann (d. HMN Szopienice).

Jak czytamy w informacji prasowej komitetu wyborczego M. Krupy: budowa Centrum Nauki to jeden z punktów umowy z mieszkańcami, którą Marcin Krupa podpisał, rozpoczynając w październiku swoją kampanię wyborczą. Wrócił tym samym do projektu, który zgodnie z planem z 2011 roku miał być realizowany w Katowicach na terenie po KWK Katowice, jako symbol przemian zachodzących na terenach poprzemysłowych […].

My chcemy publicznie zadać pytanie – czyt taki projekt jest możliwy do zrealizowania, i czy faktycznie dokonano wyliczeń, z których jasno wynika opłacalność takiej inwestycji (podobno koszt to 400 mln PLN)? Dodatkowo: teren dawnej huty jest ogromny, dlatego warto dookreślić dokładną lokalizację Centrum Nauki. Mamy wątpliwości co do realności pomysłu budowy tego centrum. Proponujemy, by najpierw zająć się rakotwórczą hałdą na tym terenie.

Więcej:
* infokatowice.pl: LINK

1964939_663509987053885_5350199313693188860_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *