wtorek, 21 maja

Co dalej z nieczynnym przejazdem kolejowym w ulicy gen. J. Hallera?

W lutym 2014 r. Redakcja Portalu SZOPIENICE.ORG zwróciła się zapytaniem do Urzędu Miasta Katowice w sprawie możliwości usunięcia nieczynnego przejazdu kolejowego z ulicy generała Józefa Hallera. Uzyskaliśmy odpowiedź, iż przejazd kolejowy nie jest infrastrukturą miejską, a więc miasto nie może go usunąć. W związku z tym w kwietniu 2014 r. zwróciliśmy się do spółki Infra-Silesia S.A. z zapytaniem w sprawie planów spółki co do tego przejazdu kolejowego.

Warto zaznaczyć, że usunięcie torowiska z jezdni przyczyniłoby się do poprawy komunikacji samochodowej w tym rejonie. Obecnie przejazd kolejowy jest dosyć uciążliwy dla kierowców, gdyż torowisko może powodować uszkodzenia pojazdów. Istnieje także budynek budki dróżnika Roździeń 2, który jest w dobrym stanie technicznym na co wskazuje stan wizualny.

Spółka Infra-Silesia S.A. przekazała nasze pismo do spółki Deutsche Bahn Schenker Rail Polska S.A., która to jest właścicielem przejazdu oraz całej nieczynnej kolejowej linii piaskowej nr 202a. Firma Deutsche Bahn Schenker Rail Polska S.A. odpowiedziała, że „jest w trakcie opracowania studium restrukturyzacji majątku przedsiębiorstwa zlokalizowanego na terenie miasta Katowice”, dlatego nie jest możliwe obecnie podanie informacji na temat planów co do ww. przejazdu.

Również Rada Jednostki Pomocniczej nr 15 Szopienice-Burowiec („rada dzielnicy”) w maju podjęła uchwałę nr 05/II/05/2014, w której zawarto postulat wezwania administratora kolei piaskowej do zlikwidowania nieczynnego przejazdu kolejowego (LINK do uchwały).

[ fot. maps.google.pl ]

[ fot. sgkk.pl ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *