niedziela, 16 czerwca

Komisja Edukacji Rady Miasta Katowice zawnioskowała do Prezydenta Miasta o rozbudowę przedszkola nr 66 w Szopienicach

W dniu 1 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Katowice. Komisja przedłożyła propozycje do projektu budżetu miasta Katowice na 2015 rok.

Komisja Edukacji zwróciła się m.in. z wnioskiem do Prezydenta Miasta Katowice o zabezpieczenie środków w budżecie miasta Katowice na 2015 rok na rozbudowę Miejskiego Przedszkola nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejskiego Przedszkola nr 42 znajdujących się w dzielnicy Kostuchna, jak również Miejskiego Przedszkola nr 66 im. Majki Jeżowskiej funkcjonującego w dzielnicy Szopienice (ul. Brynicy 50). Komisja zawnioskowała o przeprowadzenie pełnej analizy potrzeb inwestycyjnych w powyższym zakresie.

Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Katowice – pan Jerzy Dolinkiewicz – uargumentował wniosek tym, że: przedszkola te znajdują się w dzielnicach, gdzie liczba dzieci 3 i 4 – ro letnich nieprzyjętych do przedszkoli prowadzonych przez miasto Katowice jest najwyższa w mieście. W pozostałych dzielnicach wszystkie dzieci zostały przyjęte do przedszkoli, niektóre placówki dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Ostateczne decyzje w sprawie uwzględnienia wniosków Komisji do budżetu będą znane pod koniec bieżącego roku, gdy zostanie przedstawiona propozycja całego budżetu miasta na 2015 rok.

Link do projektu protokołu z posiedzenia Komisji Edukacji Rady Miasta Katowice w dniu 1 września 2014 r.: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *