sobota, 18 maja

[NASZEMIASTO.PL]: W sobotę dni otwarte w Elektrociepłowni Katowice w Dąbrówce Małej

Z okazji 30-lecia istnienia elektrociepłowni w Dąbrówce Małej zostały zorganizowane dni otwarte (już w sobotę 20 września).

Poniżej prezentujemy fragment artykułu z witryny katowice.naszemiasto.pl [autor: LOTA]:

W sobotę Dni Otwarte elektrociepłowni Katowice w Dąbrówce Małej przy ul. Siemianowickiej 60! Olbrzymi zakład dostarczający ciepło do Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi obchodzi właśnie 30-lecie istnienia

– Na gości czekać będą przewodnicy, którzy oprowadzą grupy po zamkniętych na co dzień pomieszczeniach elektrociepłowni. Podczas wycieczki po Zakładzie Wytwarzania Katowice zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in. składowisko węgla, maszynownię, nastawnię oraz chłodnie kominowe. Zwiedzanie przeznaczone jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 4 roku życia. Należy pamiętać o wygodnym ubraniu i obuwiu – zapowiada Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło.
Bezpłatne wejściówki na dni otwarte zakładu rozeszły się bardzo szybko, już nie są dostępne, również na miejscu nie będzie można ich dostać. Za to pod elektrociepłownią tego dnia w godz. 10-18 odbędzie się piknik, na który wstęp jest wolny (nie trzeba na niego mieć wejściówek). – Podczas sobotniego pikniku każdy z uczestników będzie miał okazję do skorzystania z relaksującego masażu, pomiaru ciśnienia czy badania wilgotności skóry. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – park edukacyjny, konkursy, malowanie twarzy czy zabawa na dmuchańcu to tylko niektóre z nich – wylicza Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło. Będzie też koncert Mirka Szołtyska.

Szczęśliwcy, którzy zdobyli bezpłatne wejściówki do elektrociepłowni nie będą żałować! Jej komin jest wysoki na 200 metrów. To tu produkowane jest ciepło dla mieszkańców Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Czeladzi. W sezonie grzewczym na dobę spalane jest tu od 1000 do 1500 ton węgla w specjalnej komorze, w której temperatura osiąga od 800 do 850 stopni Celsjusza.

W sobotę wycieczki wyruszą w teren od godz. 10., kolejno co godzinę, aż do godz. 15. włącznie, każda grupa będzie mogła liczyć do 25 osób. Bezpłatne wejściówki na dni otwarte zakładu rozeszły się bardzo szybko, już nie są dostępne.

– Zmotoryzowanym udostępniony zostanie bezpłatny parking obok zakładu, ponadto organizator zapewnia bezpłatny dojazd specjalnie w tym celu wynajętym autobusem. Od godziny 9.30 do 15.30 z Placu Wolności (zatoka przy Willi Goldsteinów), co godzinę na chętnych będzie oczekiwał autobus kursujący do ZW Katowice – informuje Kuś.

Podczas dni otwartych zaplanowano także liczne atrakcje. Będzie masaż, pomiar ciśnienie, badanie wilgotności skóry oraz zabawy dla dzieci. Wystąpi Mirek Szołtysek.

[Cały artykuł: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/elektrocieplownia-katowice-ma-30-lat-w-sobote-dni-otwarte-w,2420023,artgal,t,id,tm.html#615927f5b210f812,1,3,5 ]

ZW Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *